Alergia u dzieci – jak z nią walczyć?

W minionym czasie doktorowie pediatrzy odnotowują wzrost zachorowań na przeróżnego rodzaju alergie pośród najmłodszych pacjentów. Często okazuje się, iż problem ten dotyka nie tylko dzieci, jakich rodzice czy dziadkowie są na coś alergiczni, jednak również maluchów, jakie z pozoru nie są w grupie ryzyka. Przyczyn, dla których alergia jest aktualnie jedną z najpopularniejszych chorób dotykających już nawet kilkumiesięczne niemowlęta jest fakt, doszukiwać wolno się w różnych rzeczach – potwierdza to Biorezonans Lublin. Z pewnościądzieci rodziców, którzy są uczuleni na wybrane pokarmy, pyłki roślin, sierść zwierzaków lub składniki kosmetyków, na pewno stanowią największą grupę potencjalnych alergików.

Skutkiem tego niemal od urodzenia lekarze zalecają godziwą opiekę nad tymi dziećmi. Najpoprawniej jest, jeśli matki karmią je piersią. Muszą jednakże przy tym same zwracać ogromna szczególną uwagę na to, co jedzą. Powinny na przykład unikać artykułów mlecznych, o alergia na białko krowie jest na ogół występującą pośród małych dzieci. Do innych posiłków silnie uczulających zaliczyć można pomidory, banany, cytrusy, soję oraz jajka i ryby. Tych też młoda matka odżywiająca dziecko piersią ma unikać. W przypadku alergii u maluchów należy również ostrożnie wprowadzać pokarmy stałe.

Najporządniej robić to jak najpóźniej i niezwykle powoli. Po podaniu dziecku każdego z innowacyjnych towarów warto odczekać kilka dni, by uczynić, czy nie wystąpiła jakaś reakcja alergiczna. U tak młodych pacjentów zazwyczaj alergia objawia się zaczerwienioną i swędzącą cerą. Mówi się nawet o tak nazywanym atopowym zapaleniu skóry. Dziecko cierpiące na takie schorzenie wymaga szczególnej opieki przy użyciu stosownych środków pielęgnacyjnych. Można tu sięgnąć na przykład po osiągalne w aptekach emulsje i balsamy do ciała, które przede wszystkim natłuszczają skórę dziecka. Warto również zameldować się do lekarza pediatry czy też alergologa, który z pewnością przepisze maść łagodząca objawy alergii. Innym objawem uczulenia u małego dziecka są w stanie być zaparcia lub ewentualnie biegunki. Na pewnomogą one świadczyć o nietolerancji jakiegoś z podawanych pokarmów. Jeśli takie kłopoty wystąpią, warto zastanowić się, czy w jadłospisie dziecka nie było któregoś z silnych alergenów.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz