Anestezja u stomatologa – jak to działa?

Jakikolwiek lekarz dentysta jest inny i muszą oni zdawać sobie sprawę, że każdy pacjent także jest inny. W dotychczasowych czasach było mocno zauważalne, iż dentysta, może nie każdy, jednakowoż wielu z nich, traktuje każdego pacjenta tak samo. Ma obowiązek mu zajrzeć w jamę ustną oraz zrobić swoje, nie istotne gruntownie było, iż pacjent jest człowiekiem i ma swoje uczucia oraz odczucia, a w głównej mierze odczucia bólu. Kiedyś stomatologowie mieli dosyć słuchania od każdego pacjenta jego narzekań, iż się boją oraz że boli. Nastąpiły czasy teraźniejsze, a wspólnie z nimi, ogrom konkurencji, także na rynku lekarzy dentystów. W związku z tym, lekarze stomatolodzy, poszli po rozum do głowy oraz od jakiegoś czasu zauważalne jest dosyć mocno, że zaczęli oni nad wyraz dbać o własnego pacjenta. Pośród nich są różni ludzie, jedni mówią do lekarza, proszę rwać, ja się nie boje, natomiast inni, nawet dorośli, błagają o jak największe znieczulenie, a nawet narkozę, bowiem się boją, bo boli. Lekarz musi być wyrozumiały i otwarty na potrzeby.

W dawnych czasach ludzie sporadycznie chodzili do dentysty lub ewentualnie chodzili tylko Ci, jacy bólu się nie bali. Gabinety stomatologiczne nadzwyczaj nieczęsto były wyposażone w porządne znieczulenia, a jeśli już, to były one wybitnie drogie, a czasem też niebezpieczne. Kiedyś takie były czasy, iż dentysta koni musiał oszczędzać, a pacjent na tym tracił lub ewentualnie to dentysta traciła pacjenta, ponieważ kiedy tak właściwie na fotelu niemiłosiernie bolało, często zachodziła reakcja, iż pacjent już nigdy do dentysty nie wracał.

Nie chodziło o lekarza i jego osobę, ale o sam ból oraz strach przed nim. W przypadku wielu ludzi wolno zauważyć bardzo długi okres przerwy w odwiedzaniu stomatologa, często jest to więcej niż pięć lat. Na szczęście, postęp techniczny ruszył do przodu, a wspólnie z nim pojawiło się na rynku oraz w gabinetach stomatologicznych dużo unowocześnionych leków oraz metod, a wraz z nimi znieczulenia. Większa część pacjentów już przestała się obawiać, ponieważ na fotelu można nawet pozyskać znieczulenie przed zastrzykiem ze znieczuleniem.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz