Anime – niesamowite rysunki

Manga Dragon Ball stała się dużym hitem nie tylko w Japonii, ale także w USA oraz w innych państwach do których dotarła. Już po dwóch latach po napisaniu przez Akira Toriyama pierwszego tomu, czyli w roku 1986, powstał pierwszy serial anime, został on wemitowany 26 lutego 1986 roku przez stację Fuji Television, a następne odcinki początkowo miały ukazywać się co tydzień w środę. Producenci serialu stawiali na o wiele bardziej komediowy klimat tej serii niemniej jednak życie pokazało inaczej. Więcej o mandze oraz anime na aktualności anime. Po kilkunastu odcinkach zmienili swoje zdanie, zmieniając Dragon Ball’a w super hitową wytwórczość z wartką akcją oraz pełnymi niezwykłych przeżyć walkami na śmierć i życie. Jednakże nie tylko to się w tym liczyło, bowiem w tym anime odszukać wolno również wątki koleżeńskie, przyjacielskie i inne życiowe kłopoty młodych ludzi.

Naturalnie takie nastawienie do animowanej serii Dragon Ball’a wywróżyło jej gigantycznej poprzedniczce, czyli mandze, jeszcze większe zainteresowanie i sprzedaż, albowiem coraz to oryginalne pokolenia wielbicieli chciały zapoznać skąd ta bajka się wzięła. Po 42 tomach oryginalnej mangi i między seriami animowanymi, jakich w sumie było 444 (bez serii GT w jakiej sam twórca nie brał czynnego udziału) przybył czas na produkcje filmowe. Powstało 17 filmów kinowych bazujących na oryginale, 4 filmy odpowiednie oraz 4 filmy w serii GT. Filmy emitowane były w Japonii dwa razy do roku, zawsze o tym samym czasie, chodziło o to żeby trafić akurat w ferie szkolne na jesień oraz na lato. Ich długość wypadała średnio poniżej jednej godziny.

Fabuła wersji kinowych była niezmiernie przyzwoicie przemyślana. Bo ich twórcy nie chcieli z konieczności wciskać ich w ramy oryginalnej serii, wskutek tego stworzyli wersje kinowe jako ich alternatywa. Historie w nich zaprezentowane są historiami w stylu „gdyby coś potoczyło się inaczej”. Główni bohaterowie przeważnie byli identyczni z serią animowaną a na ogół prekursorskimi postaciami byli ich przeciwnicy. Filmy kinowe były konstruowane przez wytwórców wspólnie z innymi np. z filmem Dr. Slump, chodziło o to aby zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zrobić parę filmów jednocześnie.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz