Bezpieczne i efektywne leczenie kanałowe we Wrocławiu

Bezpieczne oraz efektywne leczenie kanałowe na terenie Wrocławia oferuje gabinet dentystyczny Witadent. Bazuje ono na mechanicznym usunięciu bakterii z korzenia zęba, przy użyciu sterylnych i precyzyjnych przyrządów. Kolejno zaś całość uzupełnia się specjalnie dobranym tworzywem.

Tego typu technika leczenia jak leczenie kanałowe pod mikroskopem wrocław usuwa bakterie, jakie mogą doprowadzić do zakażenia i pojawienia się stanu zapalnego. Zatrudnieni w Witadent dentyści zabiegają o to, by pacjenci odczuwali komfort, wobec czego proponują znieczulenie przed rozpoczęciem zabiegu. Bardzo często endodoncja jest ostatnią szansą na zachowanie zęba, jako alternatywa jego usunięcia, a więc dobrze będzie zdecydować się na to działanie.

Każde leczenie z zakresu endodoncji jest indywidulnie dopasowane do pacjentki, lecz w kompleksowych oddziaływaniach można wyróżnić pewne elementy stałe. Są to: zrobienie zdjęcia celowanego, nakładanie opatrunku dokanałowego leczniczego, wypełnienie kanałów ciekłą guataperką, reendo, usunięcie narzędzia z kanału albo usuwanie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Leczenie odbywa się przy pomocy nowoczesnego mikroskopu, co zapewnia sporą dokładność. Endodoncji mikroskopowej podejmą się tylko wykwalifikowani oraz wykształceni w tym obrębie eksperci. Zaznaczają oni, że proces usunięcia zęba jest dla nich czymś ostatecznym.

Jeśli dojdzie do zapalenia wewnętrznej tkanki zęba albo zniszczenia jego korony leczenie kanałowe jest mocnym podparciem dla materiału wypełniającego albo korony protetycznej. Zabieg wykonywany w znieczuleniu poszerzony jest o założenie gumy dentystycznej, czyli osłonki antybakteryjnej oraz ochraniającej krtań i tchawicę. Po wysuszeniu i uszczelnieniu kanałów zębowych nie ma mowy o tym, by drobnoustroje przeniknęły do wyczyszczonych kanałów zębowych. Po zakończonym leczeniu każdy z pacjentów jest poinformowany o tym, jak zatroszczyć się o ząb.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz