Bluapple – i nie wyrzucasz żywności!

Badania wykazują, że jesteśmy w czołówce europejskich krajów biorąc pod uwagę ilość wyrzucanej żywności. Nie jest to zaskakujące biorąc pod uwagę, że aż 42 proc. Polaków otwarcie przyznaje, że zdarza im się wyrzucić żywność.

Według badań Federacji Polskich Banków Żywności głównym powodem wyrzucania żywności jest jej zepsucie. Według raportu z 2019 roku do najczęściej wyrzucanych produktów należy pieczywo, wędliny oraz warzywa i owoce. Interesująco przedstawiają się tendencje zakupowe. Co trzeci badany przyznaje, że nie przygotowuje listy zakupów. Na przeciwnym biegunie jest 10% ankietowanych. Z kolei 72,7 proc. badanych dokonuje zakupów spontanicznie. Stosunkowo częstą praktykę stanowi także tzw. kupowanie na zapas – 61,8 proc. deklaruje, że robi to zawsze, zazwyczaj i czasami)

Jak widzimy dużym problemem są nasze przyzwyczajenia zakupowe.

Tendencje „zero waste”

Polacy są coraz bardziej świadomi problemu i szukają rozwiązań wspomagających zarządzanie zawartością lodówki oraz sposobami tak przechowywania żywności, aby wydłużyć jej przydatność do spożycia.

W poradniku „Zero waste w twoim domu”, przygotowanym przez Federację Polskich Banków Żywności, można znaleźć proste rady, jak nie marnować żywności. Autorzy zalecają robić zakupy z głową i kupowanie tylko tych produktów, które są nam potrzebne na przestrzeni kilku kolejnych dni.

Sięgnij po nowe rozwiązania

Stale powiększa się grono osób sięgających po nowe rozwiązania pojawiające się na polskim rynku. Do takich zalicza się stosowanie produktów marki bluapple, które przedłużają świeżość warzyw i owoców nawet trzykrotnie. Opatentowane rozwiązania od wielu lat są stosowane przez mieszkańców stanów zjednoczonych, gdzie są uważane za produkty skuteczne i sprawdzone.

Bluapple – ekologicznie i skutecznie

Produkty Bluapple są w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Pojemniczki z wkładem zawierającym pył wulkaniczny mają estetyczny wygląd i starczają nawet na 3 miesiące. Po skończeniu okresu swojej żywotności pył wulkaniczny może być użyty jako naturalny nawóz do kwiatów.

Wybierz rozwiązanie dla siebie

Na stronie polskiego dystrybutora możemy zamówić bezpośrednio interesujący nas produkt. Do wyboru mamy zarówno standardowe pojemniki zawierające dwa niebieskie jabłuszka z wkładami oraz duże opakowania, które zapewnią klientowi zapas na cały rok.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz