Co zawierają anaboliki i odżywki?

Odmienne składniki zwiększające spalanie tłuszczu to CLA. Pod tym skrótem literowym jest kwas linolowy. Występuje on także w nabiale. Jego zadaniem jest zapobieganie tworzeniu tkanki tłuszczowej. Ma on także inne funkcje, chociażby pomaga budować masę mięśniową i zapobiega miażdżycy. Popularny jest także HMB, jaki blokuje wchłanianie tłuszczu przy jednoczesnym tworzeniu tkanki mięśniowej. Ostatnim istotnym składnikiem, który zawierają środki na odchudzanie jest HCA, jaki polepsza spalanie tkanki tłuszczowej.

Działa także blokująco na przeminę glukozy w tłuszcz. Ta funkcja przydaje się w owym czasie, gdy ktoś ma wilczy apetyt na słodycze i nie daje rady się powstrzymać przed ich zjedzeniem. Co poniektóre tego typu anaboliki posiadają tyrozynę. Element ten pobiera energię ze magazynowanego tłuszczu, dzięki czemu tracimy na wadze. Prócz tego poprawia wydolność w trakcie sporego wysiłku fizycznego – sprawdź anaboliki. Dobre są także kofeina i guarana. Kofeina, jak każdy wie, pochodzi z kawy, a jej zadaniem jest polepszenie metabolizmu.

Jednakowo działa guarana, jaka jest ekstraktem z znanej rośliny. Kofeinę oraz guaranę zawierają też napoje energetyzujące. niedawno pojawił się pomysł, aby do suplementów na odchudzanie dodawać efedrynę. Ten element słynny jest w farmaceutyce. Posiadają go leki na katar oraz środki przeciwbólowe. Oprócz tego ma on funkcjonowanie stymulujące, albowiem poprawia koncentrację i pamięć.

Właśnie z tego powodu uważa się, iż efedryna używana w nadmiarze jest uzależniająca. Ma jednakże działanie odchudzające, bo mocno redukuje tkankę tłuszczową, szczególnie w złączeniu w kofeiną. Niemniej jednak właściwie nie stosuje się tego składnika, bo z uwagi na dopingujące działanie, jest kontrowersyjny. Najistotniejsza reguła przy suplementach na odchudzanie mówi, iż są one tylko uzupełnieniem kuracji odchudzającej. Ich celem jest wspomaganie diety oraz aktywności fizycznej. Same środki na chudnięcie niedużo pomogą. Zwłaszcza, że niektóre z nich, przykładowo L-karnityna, działają w połączeniu z ćwiczeniami.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz