Ćwiczenia i terapia z coachem – co masz prawo zyskać?

Często się zdarza, że człowiek, by zmienić swój punkt widzenia, ma obowiązek zmienić własne otoczenie. Góry zawsze były dla człowieka wielkim wyzwaniem, wzorem równowagi, siły oraz spokoju. Z punktu spostrzegania coachingu, są niezwykle trafnym położeniem do prowadzenia kursów ćwiczebnych, które są powiązane z wysiłkiem fizycznym.

Coaching korzysta z wsparcia natury w swoich szkoleniach. Góry są niesłychanie poprawnym środowiskiem dla człowieka. Idąc po górzystych szlakach, automatycznie czujemy odpowiedzialność za drugiego człowieka, co wybitnie nas uzasadnia we wszystkich naszych przedsięwzięciach. Staramy się być opiekuńczy, korzystni, reagujemy na każdy przejaw niebezpieczeństwa. Konstruujemy wzajemne zaufanie w wspólnocie. Jeżeli takie odczucia będziemy w stanie przenieść na obszar miejsca pracy, to świadczy, iż szkolenie coachingowe jak najbardziej się powiodło.

Coach jest naszym przewodnikiem, reprezentantem, kompanem, ale on tylko podpowiada i pyta. Rozwiązanie problemów i odpowiedzi na nurtujące nas zapytania i wątpliwości musimy odszukać sami. Szkolenia coachingowe polecane są dla osób indywidualnych i zespołów pracowników, mających przed sobą rozplanowane cele. W wypadkach indywidualnych, coaching pomaga odszukać motywację do działania, podnieść swoją wartość, zmienić punkt widzenia, wyzwolić optymizm do nadchodzących zmian. W wypadkach grupowych, Coach Elżbieta Jezierska – life coaching pomaga znaleźć wspólną płaszczyznę, motywację do efektywnej, grupowej współpracy, uczy odpowiedzialności za wspólników, uczy w jaki sposób obopólnie się wspierać, jak szanować siebie nawzajem.

Motywuje, inspiruje do zmian, ukazuje, jak reagować na wprowadzane zmiany, aby traktować je jako ulepszające przyszłość na lepszą, a nie jako tzw. dopust boży. Uczy jak znaleźć pozytywne wartości w każdych naszych postępowaniach, czyli korzystnego myślenia. Wydaje się, że coaching, jaki opiera się na wybitnie prostych zasadach, w krótkim czasie zagości w wielu polskich przedsiębiorstwach, bowiem w obecnych czasach wszyscy pożądamy motywacji do naszych dalszych działań i wsparcia nie wyłącznie naszych bliskich.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz