Czym są kredyty gotówkowe oraz w jakim miejscu je zaciągnąć?

Pożyczki gotówkowe są aktualnie jednymi z najpopularniejszych towarów pieniężnych osiągalnych na rynku. Odszukać je można w ogromnej ofercie każdego banku. Własną nazwę zawdzięczają temu, iż są udzielane w gotówce. Dla kontrahentów znaczne znaczenie ma też to, że są to kredyty na dowolny cel. Świadczy to, że nie ma obowiązku wskazywania we wniosku celu, na który pozostaną ofiarowane pieniądze jak ma to miejsce np. w przypadku kredytów hipotecznych.

Kontrahent same decyduje o tym, na co spożytkuje potwierdzane mu przez bank środki – remont mieszkania, spłatę zobowiązań, wyjazd wakacyjny, zakup innowacyjnego wyposażenia AGD do domu etc. Z tego względu jest to wygodne rozwiązanie, albowiem nie trzeba rozliczać się z bankiem i gromadzić faktur czy rachunków, żeby udokumentować wydatki.

Ogólnie kredyt konsolidacyjny umożliwia realizację również krótko-, jak i długoterminowych przedsięwzięć – w zależności od pragnień konsumenta. Nie bez powodu wobec tego dostępny jest w zakresie kwot na jakie są udzielane kredytu gotówkowe występuje tak duże zróżnicowanie. Również minimalna, jak maksymalna kwota takiego zobowiązania jest ustalana indywidualnie przez każdy bank. Następną reprezentatywną cechą kredytów gotówkowych jest minimum formalności. Osoby, które systematycznie od jakiegoś czasu korzystają z usług danego banku taki kredyt mogą uzyskać praktycznie od ręki. Bank bo na bieżąco obserwuje stan ich rachunku, w związku z czym jest odpowiednio zorientowany w kwestii ich finansowej historii. Rzecz jasna, nie świadczy to w żadnym razie, że konsument nie musi odpowiadać pewnym kryteriom.

Żądana jest od niego w głównej mierze zdolność kredytowa – w takim zakresie, by spłata zobowiązania nie stanowiła problemu. W tym kontekście niezmiernie gigantyczne znaczenie ma to jaką historię kredytową ma konsument w Biurze Informacji Kredytowej. Każdy wniosek jest weryfikowany w tej instytucji. Stałym kontrahentom banków systematycznie wywiązujących się z umów o dużo łatwiej jest uzyskać kredyt gotówkowy.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz