Dbanie o swoje bezpieczeństwo – ubezpieczenia OC

Wszyscy zdają sobie dzisiaj gruntownie sprawę z tego, że infrastruktura ma gigantyczny wpływ na jakość gospodarki oraz konkurencyjność danego regionu. W Polsce przez lata trudno było przyciągnąć kolosalny giełdowy fundusz, albowiem nie tylko brakowało dróg ekspresowych, tanich kolei oraz autostrad – w tak ogromnym kraju funkcjonowało do niedawna jeszcze tylko jedno lotnisko.

W państwach starających się o podniesienie swojej pozycji w oczach biznesu i partnerów politycznych nie ma nic ważniejszego aniżeli inwestowanie w infrastrukturę. Dostrzega się ostatnio jak na dłoni, że bez ustanku przybywa członków ruchu na drogach, coraz młodsi ludzie mogą zezwolić sobie na kupno niezwykle taniego używanego samochodu.

Oczywiście nie wszystkie stare auta muszą stanowić zagrożenie na drodze, jednakowoż w rzeczywistości niebezpieczeństwo, że dwudziestoletni powypadkowy samochód nie zachowa się na drodze stosownie jest o wiele większe, niż w przypadku samochodu pięcioletniego z niewielkim przebiegiem oraz serwisowanego u dilera. Wszystko to powoduje, że Kalkulator OC i AC są dziś bardzo uzależnione od tego, kto zamierza je na siebie wziąć oraz jakim samochodem będzie podróżował. Przy wyliczaniu wysokości składki pod uwagę brane jest naturalnie wiek oraz doświadczenie kierowcy, wielkość wozu oraz jego klasa bezpieczeństwa. Ostatecznie pod uwagę bierze się nawet wielkość miasta i częstotliwość wypadków w okolicy.

Wyraźnym jest, że odszkodowania komunikacyjne bywają tematem bardzo licznych zastrzeżeń i odwołań. Nie ma ubezpieczyciela, który w pełni bez badania sprawy wypłaca pieniądze. Niekiedy biurokratyczne nastawienie ubezpieczyciela do roszczeń swoich kontrahentów zniechęca i tworzy negatywny wizerunek wokół firmy. W następstwie tego tak istotne w tym biznesie jest przekonanie ludzi nie wyłącznie do tego, że dane odszkodowanie OC jest tanie. Istotniejsze jest zagwarantowanie, że w wypadku szkody zdecydowana większa część wniosków jest rozpatrzona pozytywnie na korzyść klienta.

Może to ci się też spodoba:

Wasze opinie

  1. BejMa pisze:

    W dzisiejszych czasach należy zadbać o swoje bezpieczeństwo osobiście. Do tego zawsze polecam swoim klientom również odpowiednie ubezpieczenie ocp i inne podobne, dla zagwarantowania wypłaty odszkodować w razie nieszczęśliwych wypadków.

Dodaj komentarz