Dlaczego w pewnych momentach medycyna naturalna to jedyne rozwiązanie?

Jednym z fundamentalnych zadań medycyny oczywistej jest uzdrawianie człowieka. Przy czym leczenie może posiadać przeróżne formy oraz dotyczyć różnych dziedzin. Sporo gałęzi medycyny naturalnej opiera się na leczeniu duchowym. Rozliczni terapeuci stosują tę terapie do wspomagania leczenia różnych chorób i niedogodności, między innymi schorzeń fizycznych, psychicznych, czy także emocjonalnych. Niemniej jednak uzdrawianie duchowe jest przydatne i używane w przypadku problemów życiowych czy duchowych, również w wypadku małych, jaki oraz poważnych problemów. Nie każdy wie, że na przykład egzorcyzmy są także formą uzdrawiania duchowego – tutaj pomoże herbata z suszu konopnego. W trakcie procesu leczenia mamy do czynienia z pewnego rodzaju czuciem energii drugiej osoby oraz energetycznym kontaktem pomiędzy uzdrowicielem, a leczonym. Do tego dociera jeszcze kontakt z energią jakiejkolwiek istoty wyższej.

Żeby uzdrawianie przyniosło czekane rezultaty, potrzeba, aby jednostka uzdrawiana była gotowa na leczenie oraz w stosowny sposób się do niego przygotowała. Najważniejsze jest nastawienie i odpowiedni sposób myślenia, jaki zaangażuje nasze emocje i nasz umysł w proces uzdrawiania, co umożliwi nam zrozumienie stworzonego przez nas kłopotu duchowego. Zdarza się tak, że śmiertelnie chory człowiek nie dożywa terminu wizyty u doktora. System NFZ-tu jest czy też niestabilny, czy też przestarzały. Nieraz na domiar złego, gdy już się chory doczeka wizyty, lekarz bądź wzrusza ramionami, bądź proponuje niezmiernie długie wyniszczające leczenie.

Na szczęście jest takie coś, jak medycyna naturalna, nazywana inaczej niezwyczajową. W środowisku lekarzy jest właściwie krytykowana, a nawet uważana za szkodliwą. Cóż z trudem się dziwować, gdyż lekarze nietypowi odbierają pacjentów lekarzom szablonowym działającym w dziedzinie prywatnej. Czy metody nietypowe mogą działać, tak samo, jak te uniwersalnie nam kultowe? Dużo z proponowanych przez tą medycynę metod ma wielowiekową tradycję, przekazywaną z dziada, pradziada. Jeśli funkcjonują, to z jakiego powodu nie pozostały wprowadzone do medycyny standardowej? Dopuszczalne, że część metod działa tylko po części, a reszta działania opiera się na magii wiary? Cóż znane wszystkim powiedzenie: „wiara czyni cuda” pewno też ma tutaj swój udział.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz