Dobre samopoczucie i śmiech – musisz o to zadbać

O niektórych osobach mówi się, że mają szósty zmysł, czyli olbrzymią intuicję. Widzą znacznie więcej aniżeli inni, przyjmują słuszniejsze decyzje, omija ich ciąg rozmaitych kłopotów – najpewniej jest to połączone z ich oczywistą otwartością na życie oraz świat, pogodnym usposobieniem, zakresem pełnym optymizmu. Osoby zgryźliwe, zamknięte w sobie, w świecie swoich kłopotów, chorób, problemów, przebywając same ze sobą, nie potrafią uwolnić w sobie siły do kontrastowania się stanom strachu, frustracji, depresji, załamania. Brną pomału do samounicestwienia, lub ewentualnie lądują w szpitalach psychiatrycznych nie mając już żadnej innej wsparcia dla siebie. Wszyscy, którzy przystępują do świata z humorem oraz pogodną miną, zawsze odnajdą wytłumaczenie każdej sytuacji, z jakiejkolwiek wyciągną odpowiednie wnioski, zachowają dystans do siebie oraz do świata, umieją się śmiać ze własnych błędów, a w ogóle, umieją się śmiać w sposób szczery i niewymuszony.

Gdy nasz organizm ludzki pobudzany jest radosnym śmiechem, wytwarza większą ilość endorfin, ujmuje produkcję neurohormonów odpowiedzialnych za powstawanie napięcia, dostaje większą dawkę tlenu przez podnieconą pracę wielu mięśni – gorąco zapraszamy na portal influencerki, gdzie na pewno odszukasz wiele powodów do śmiechu. Czyli, śmiech to zdrowie oraz droga do wyzwolenia szóstego zmysłu. Nawet największe napięcia pomiędzy ludźmi wolno złagodzić szczerym uśmiechem, a szczerym rechotem zarazić innych.

Jakkolwiek, wielokrotnie się zdarza, że za wszelką cenę staramy się zatrzymać śmiech w sobie, nie demonstrować go, ponieważ nie zezwala nam na to nasze ego. Nawet sobie nie zdajemy zadania, jak znaczną krzywdę wymierzamy tym sami sobie. Tłumimy stworzony przez nas naturalny odruch, jaki pobudza skonstruowany przez nas organizm do należytego działania, do podniesienia bariery immunologicznej, do przewietrzenia naszych komórek, do należytego procesu produkcji endorfin, do walki z wieloma schorzeniami. Śmiech jest coraz to częściej użytkowany w leczeniu stanów depresyjnych, lękowych, chorzy, którzy mają pogodne temperament, w wielu przypadkach się śmieją, szybciej dochodzą do zdrowia. Optymizm, zadowolenie życia, nie zezwalają na zadomowienie się w nas stresów, przejęcie kontroli nad nami przez tarapaty, komplikacje. Należy pamiętać, że z każdej sytuacji musi się znaleźć jakiejś wyjście, a patrząc na życie z optymizmem, prościej je odszukamy. Badania nad wpływem śmiechu na organizm ludzki człowieka wykazały, że może on nie tylko leczyć, jednak także zapobiegać wielu choróbskom, jak np. atakom serca.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz