Domowe sposoby na hemoroidy

Kurowanie hemoroidów nie jest łatwe. Choroba ta ma prawo przytrafić się odpowiednio każdemu z nas, bez względu na wiek. Kiedy żylaki odbytu zaczną efektywnie uprzykrzać nam życie, wtedy na pewno warto zasięgnąć kompetentnej rady lekarza. Istnieje również parę domowych sposobów na hemoroidy, które możemy wykorzystać w walce z niepożądanymi guzkami krwawniczymi. Hemoroidom dopisują długotrwałe stany zapalne, brak ruchu, a też niewłaściwa dieta. Jeżeli nie pragniesz dopuścić do ich rozwoju, bez jakiegokolwiek ale zwróć szczególną uwagę na swój styl życia i nawyki żywieniowe.

Kiedy natomiast żylaki odbytu już się pojawiły, sięgnij po sprawdzone domowe sposoby. Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych metod leczenia hemoroidów. Wśród zazwyczaj wymienianych ziół przynoszących ulgę w leczeniu żylaków odbytu pojawia się w głównej mierze tak nazwany oczar wirginijski.

Zioło to nazywane jest również orzechem czarnoksięskim oraz całkowicie nadaje się do walki z guzkami krwawniczymi. W medycynie w większości wypadków używa się korę i sproszkowane liście tej rośliny, które służą do robienia okładów. Kolosalne znaczenie w leczeniu hemoroidów ma również kasztanowiec szablonowy. Związki zawarte w kwiatach tej rośliny mają działanie antybakteryjne oraz rozluźniające. Kasztan, podobnie jak wyżej wymieniony oczar, dedykowany jest do użytku zewnętrznego. Bandaże z tego zioła do tego zapobiegają rozwojowi stanów zakrzepowych w hemoroidach. Co jeszcze przyniesie ulgę? Kiedy cierpimy na hemoroidy, wybitnie istotne jest dbanie o właściwą higienę intymną.

Nie można zapominać o dokładnym podcieraniu się po każdej wizycie w toalecie. Co więcej, najprawidłowiej do tego celu używać miękkiego oraz bezzapachowego papieru toaletowego. Barwiony papier ma prawo wywoływać podrażnienia. Ulgę w hemoroidach może przynieść nam również posmarowanie okolicy odbytu wazeliną bądź olejkiem z kiełków pszenicy. By zmniejszyć ból i obrzęk towarzyszący guzkom krwawniczym, wolno również sięgnąć po kostki lodu lub ewentualnie odpowiednie ziołowe czopki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Jeśli to nie pomaga, zajrzyj na usuwanie hemoroidów gdzie znajdują się wiadomości o leczeniu.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz