Dystrybucjaklimatyzacji – jak poprawnie wybrać klimatyzator?

Niemało osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę kupując klimatyzator. Najistotniejszą role odgrywają tutaj fundamentalne parametry urządzenia. Jednym z nich jest zakres temperatury, zazwyczaj wynoszący od 18 do 20° C. Ważną rolę odgrywa także możliwość jej regulacji co jeden stopień, a nie przedziałowo. Kolejnym ważnym parametrem jest poziom hałasu podczas pracy. Ustawowo nie może być on większy niż 40 decybeli w dzień oraz 30 w godzinach nocnych. Potem należy zwrócić szczególną uwagę na filtry powietrza. By urządzenie działało prawidłowo należy je regularnie czynić i nie zapominać o konserwacji.

Skutkiem tego także decydując się na dany model, trzeba zapoznać się z wiadomością, jak nieraz producent faworyzuje wykonywanie tych czynności. Niemarginalne znaczenie ma także montaż – znacznie więcej o klimatyzacji na sprzedaż klimatyzacji. Jeśli wykonujemy go samodzielnie, trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby czujnik klimatyzatora nie znajdował się w zaciemnionym miejscu. Może to wywołać nieprawidłowe wskazania temperatury oraz trudności z użytkowaniem urządzenia.

Przeciętny wentylator jest wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Jeśli jednak zależy nam na gustownym artykule, trzeba liczyć się z przeznaczeniem na ten cel nawet paru tysięcy złotych. Mniejszym sumptem jest klimatyzator przenośny. Jego cena wraz z montażem waha się w krańcach 1000-1500 zł. Koszt pracy samej klimatyzacji uzależniony jest po największej części od jego mocy chłodniczej. Wentylator o sile 2,5 kW stosuje do swej pracy około 0,8kW. Świadczy to, iż jego moc chłodzenia jest trzy razy pokaźniejsza niż pobór energii z sieci. Większość luksusowych klimatyzatorów posiada płynną regulację wydajności pracy sprężarki, co zezwala ograniczyć wydatki.

W tej chwili firmy polecają również urządzenia wykorzystujące do swego przedsięwzięcia składnik chłodniczy o nazwie R410A. Pozwala on zaoszczędzić nawet do 20% energii elektrycznej. Dla lokalu mieszkalnego o wielkości 45 m2 przeciętne koszty miesięczne pracy sprzętu to wydatek wynoszący około 50 złotych. Klimatyzacja nie jest w następstwie tego wielkim uszczerbkiem dla stworzonego przez nas portfela.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz