Dzisiejsze kamieniarstwo – który kamień kupić?

Zanim wybierzesz kamień, jako szczegół wykończeniowy dla własnego lokalu mieszkalnego, poznaj jego wszystkie właściwości – również zalety, jak i niedociągnięcia. W największym stopniu praktyczny okazuje się bo granit – kamień ten nie ściera się i nie plami, a na dodatek wolno czyścić go stereotypowymi detergentami. Gorszy w zastosowaniu niż granit jest marmur, ponieważ ten typ kamienia swobodnie się rysuje i matowieje. Oprócz tego marmur może zostać zniszczony przez tłuszcz, a nawet niesłychanie słabe kwasy. Z tego także względu marmur musi pozostać zaimpregnowany właściwą substancją przeznaczoną do kamienia – na szczęście preparaty te osiągalne są w sklepach.

Trawertyn tudzież to kamień porowaty, który podległy jest na wchłanianie tłuszczu i gromadzenie kurzu. Z tego względu kamień ten ma obowiązek zostać zabezpieczony nadzwyczajną substancją – z reguły żywicą. Jest to tak nazywana resina transparentna, która w końcowej fazie pokrywana jest impregnatem. Każdy z tych kamieni można pielęgnować w pokrewny sposób, bo wystarczy wyłącznie umyć je wilgotną szmatką, a potem zastosować szczególne środki do czyszczenia. Marmur jest skałą osadową, wobec tego także jego naturalna barwa jest najczęściej jasna, co potwierdza kamieniarstwo szczecin. Na potrzeby dzisiejszego człowieka barwę skały zmieniono, wobec tego dzisiaj na rynku wolno zakupić ją w nieomalże wszystkich kolorach, o jakich tylko zamarzymy oraz jakie pasują do wnętrza stworzonego przez nas mieszkania.Dziś marmur znajduje bardzo szerokie przeznaczenie w wykańczaniu wnętrz mieszkalnych, właśnie dlatego przez wielu ludzi uważany jest za materiał luksusowy, charakteryzujący się wysoką ceną. Zwykle to właśnie ludzie zamożni stosują go, jako szczegół dekoracyjny zarówno w mieszkaniu, jak oraz w ogrodzie.

Dziś marmur wykorzystywany jest w nieomalże wszystkich pomieszczeniach w domu, wskutek tego może być używany w salonie, sypialni, kuchni, czy także w holu oraz łazience. Wadą kamieni wykorzystywanych w aranżacji wnętrza lokalu mieszkalnego jest też ich dość wysoka cena. Najdroższe są gigantyczne kamienne płyty, które pozyskiwane są przez klientów składów kamienia. Takie płyty trzeba odpowiednio przeciąć, obrobić oraz przystosować ich wielkość do wymiarów, jakie chcemy zastosować w pomieszczeniu.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz