Efektywne projektowanie stron internetowych za pomocą edytorów

Co jest wymagane, żeby napisać domenę internetową? Teoretycznie może to być dowolny edytor tekstu, no oraz naturalnie dobre chęci. Projektowanie witryn WWW potrzebuje użycia dobrych edytorów tekstowych, jakie różnią się od tych sztampowych. W głównej mierze edytor taki służy do wpisywania poleceń dotyczących formatowania tekstu przyszłej witryny. W tej grupie wyróżnia się dwa rodzaje edytorów – tekstowe i graficzne.

Projektowanie stron WWW wolno oprzeć o edytor FrontPage, dogodny w pakiecie biurowym Microsoft Office. By się nim posługiwać, nie wypada znać języka HTML, bo domenę tworzy się w nich jak w pospolitym edytorze tekstu, a cały kod HTML aktywuje automatycznie program. Takie edytory nie dają jednakże pełnej kontroli nad zawartością witryny. Wolno korzystać z bogatych narzędzi, ale w pewnych sytuacjach nauka wszystkich możliwości takiego edytora, ma prawo zabrać więcej czasu, aniżeli nauka podstaw HTML.

Co więcej aktywują jeden kod więcej, co zwiększa objętość strony oraz powoduje, że niezwykle trudno ją w następnej kolejności modyfikować przy użyciu edytorów tekstowych. Projektowanie stron internetowych WWW w edytorze FrontPage wielokrotnie wywołuje nieprawidłowy sposób wyświetlania w co niektórych legendarnych przeglądarkach internetowych – witryny kreowane w edytorze FrontPage, najprzyzwoiciej wyświetlają się w przeglądarce Internet Explorer. Na projektowanie witryn WWW obszerny wpływ ma pierwsze wrażenie, wywarte na potencjalnych internautach. Internet to miliony stron – jeżeli wejdzie się na jedną z nich i nie zrobi ona porządnego wrażenia, już się na nią nie wróci. Więc wybitnie istotne jest, aby witryna internetowa była możliwie najlepiej dopracowana już w czasie jej pierwszej prezentacji w Internecie – wypróbuj https://www.artimo.net.pl. Projektowanie stron internetowych WWW to przede wszystkim dobór wyśmienitego tekstu oraz grafiki.

Teksty nie mogą być nudne, zbyt długie i niestarannie napisane. Jeżeli tekst jest dłuższy warto wykorzystywać punkty, akapity lub rozdziały. W razie powoływania się na inne teksty należy zawsze podawać ich źródło. Trzeba także pamiętać o sprawdzaniu błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub stylistycznych. Planowanie stron internetowych WWW musi również opierać się na grafice. Grafika musi być właściwie dobrana do serwisu.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz