Gadżety marketingowe jako perfekcyjna reklama

Wydawać by się zdołało, że rozlokowanie reklamy w Internecie od razu zagwarantuje nam sukces i pozyskamy wielu nowych konsumentów. Jednakże kwestia okazuje się pod żadnym pozorem nie być taką prostą. Naturalnie, ogłoszenie w sieci jest niemało tańsze, a przy tym bardziej efektywne niż reklama w innych mediach. Jedna czy jest poprawniejsza niż szablonowe gadżety jak Skrobaczki samochodowe? To zależy. Należy jednakże przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze musimy całkowicie wiedzieć, do kogo kierujemy naszą klarowną propozycję. Bezsensem jest zaśmiecanie sieci naszymi reklamami. Gra toczy się o to, aby trafiły one do odpowiednich odbiorców, inaczej naszych ewentualnych klientów. Wiedząc, komu pragniemy sprzedać artykuł lub też usługę, łatwo jesteśmy w stanie zdecydować, gdzie najefektywniej umieścić należącą do nas propozycję.

Jeśli sprzedajemy wózki dziecięce, najlepszym miejscem na umieszczenie reklamy będą fora i portale dla młodych matek. Jeżeli zaś ogłaszamy, że podejmiemy się prowadzenia rachunkowości w jednostce gospodarczej, ulokujmy to ogłoszenie na forum dla menedżerów czy serwisu ofiarowanym gospodarce oraz prowadzeniu interesów. Kiepskie dobranie grona odbiorców to jeden z nadrzędnych błędów popełnianych przez reklamodawców.

Innym takim błędem będzie nieudana forma reklamy. Chodzi tu o kwestię wizualną, niemniej jednak też o to, czy mamy do czynienia z banerem, wyskakującym okienkiem, czy zdjęciem. Trudno oczekiwać, by reklama kancelarii adwokackiej w krzykliwych barwach różu oraz pomarańczu przyczyniła się do zdobycia większej ilości konsumentów. Bardziej prawdopodobne, że zostaniemy potraktowani właściwie z przymrużeniem oka. Z kolei reklama zabawek dla dzieci powinna być raczej kolorowa a nie utrzymana w tonacji szarości. Chyba, że decydujemy się na uzyskanie elementu zaskoczenia. Nie zawsze przyniesie on jednakże zamierzone wyniki. Następnym niebezpiecznym błędem może być podanie zbyt gigantycznej lub też zbyt małej ilości wiadomości. Jeśli zaoferujemy prawdopodobnym odbiorcą zanadto długi i monotonny tekst do przeczytania, błyskawicznie się znudzą i porzucą lekturę nie kończąc jej. Jeżeli zaś ograniczymy się wyłącznie do podania danych kontaktowych, nasze ogłoszenie wydać się ma prawo podejrzane. Poza tym nie będzie wiadomo, czego wnikliwie dotyczy.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz