Grill znakomity – w jaki sposób go wyprawić i na jakim sprzęcie gotować?

Kiedy tak właściwie nadchodzi wiosna, mamy o wiele lepszy nastrój, więcej energii i chęci do życia i po prostu pragnie nam się więcej. Wybitnie niejednokrotnie także potrzebujemy odmiany. Chcemy robić rzeczy, jakich nie robiliśmy dawno, a przy okazji porządnie się bawić. Szansą do tego może być na przykład organizacja grilla. Popularność na grillowanie przyszła do nas z zachodu. W sztampowym pojmowaniu polski grill, innymi słowy narodowy sport Polaków, to wspólne pieczenie kiełbaski na jednorazowym grillu (używanym już co najmniej kilka razy, a zakupionym w dyskoncie spożywczym) i konsumowanie gigantycznej ilości piwa.

Czasem nawet dochodzi do grillowania balkonowego. Niewątpliwie każda forma od powszedniości i rutyny jest idealna, ale nawet grilla można zorganizować i przeprowadzić w sposób bardziej szlachetny. I to za nieduże pieniądze. Nie musimy wcale nigdzie wyjeżdżać. Jeśli mamy ogród czy też kawałek trawnika obok domu urządźmy wspólny posiłek naturalnie tam. Istotne jednak, aby odbyło się to w miejscu, gdzie nie będziemy przeszkadzać sąsiadom. Ilość zaproszonych osób determinuje wielkość grilla, którego powinniśmy przygotować. Pamiętajmy, iż w stworzonym przez nas menu nie zawsze musi panować kiełbasa. Ba! Może jej nawet wcale nie być.

Na grillu może wylądować kurczak, karczek albo inne mięso. Jesteśmy w stanie przygotować szaszłyki, grillować można cukinię, bakłażana, paprykę, czosnek, kukurydzę, młode ziemniaki, chleb, oscypki, pomidory, krewetki, ryby. Tylko nasza wyobraźnia jest ograniczeniem. Baza dobrego Grille Gazowe, to mnóstwo sosów o różnorodnych smakach. Co zajmujące, na grillu można przygotować także deser: doskonale smakują grillowane banany z włożoną do środka kostką czekolady. Pamiętajmy o tym, iż jemy także oczami. Przygotowane uprzednio stoły powinny być świetnie przystrojone, najodpowiedniej kolorowo, a zastawa ma być luksusowa, taka jak np. porcelana. Potrzebne będą także kolorowe akcesoria i akcesoria, sztućce, fantazyjnie poukładane serwetki, bukiety. Pamiętajmy, iż jemy także oczami. Dla 100% luksusu przyda się namiot chroniący przed słońcem i deszczem i moskitiera, która ochroni przed owadami przede wszystkim dokuczliwymi po zmroku. Strój na grilla ma być w głównej mierze komfortowy, ale schludny. Pamiętajmy, iż grill ma to być czasami relaksu, w następstwie tego wyśmienity humor jest jak w największym stopniu wskazany.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz