Jak stosować suplementy diety?

Odżywkami diety są to ponadprogramowe składniki takie jak witaminy czy składniki pomocnicze, jakich może zabraknąć w codziennej diecie.

Odżywki występują zazwyczaj w postaci tabletek, kapsułek, płynu czy także proszku. W szeregu przypadków suplementy, choć nie zawsze, są sprzedawane też w aptekach. Do suplementów kwalifikuje się również substancje egzogenne, którymi są związki chemiczne, które nie są w stanie być syntetyzowane poprzez organizm ludzki, a biorą udział w procesach biochemicznych.

Pomimo, że suplementy zdobywamy w aptekach, nie można ich traktować jak lekarstwa, gdyż nie tylko w Polsce, jednak również w Unii Europejskiej suplementy diety nie są farmaceutykami. Wszyscy wiemy, że jest zasadniczy związek nie jedynie pomiędzy żywieniem a zdrowiem człowieka, jednak też jakością jego życia. Żeby komórki stworzonego przez nas organizmu pracowały normalnie potrzebują niezbędnych mikroskładników i oczywiście część z nich można dostarczyć za pomocą suplementów.

Komisja Europejska zobowiązuje kraje europejskie do przestrzegania zasad i ustala witaminy i składniki mineralne, jakie mogą być i w jakiej formie zastosowane do wyprodukowania takich suplementów – suplementy diety wow. Także ilość witamin jak oraz składników mineralnych są normowane i jest sprecyzowany sposób, w jaki wolno znakować suplementy we wszystkich krajach. Jednak nie wszystko się da sklasyfikować oraz zostaje tak zwane pogranicze, inaczej produkty, jakie nie są do końca lekiem ani suplementem diety, innymi słowy żywnością. Do suplementów roślinnych zaliczamy na przykład, aloes, chrom, skrzyp polny czy żurawina. Inne odżywki to: minerały koloidalne, prostanill czy srebro koloidalne. Oprócz wyżej podanych jest jeszcze nadzwyczaj dużo innych substancji, które wpływają niezwykle korzystnie na nasze zdrowie. Na przykład, dla osób, które chcą schudnąć nadzwyczaj korzystne jest zażywanie preparatów z Nopal Kaktus, który to potrafi wychwytywać oraz wiązać tłuszcze oraz cukry, które są dostarczane w posiłkach. Takie działanie wpływa na zmniejszenia wagi ciała z powodu mniejszego przyswajania tych niewartościowych dla naszej idealnej sylwetki.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz