Jaka szczoteczka? Współczesne techniki w trosce o zęby

Decydując się na nabycie szczoteczki schematycznej głównym dylematem przed, którym stoimy jest wybór typu włosia. Jeśli posiadamy wrażliwe dziąsła oraz zęby zdobywamy miękkie szczoteczki. Później zdecydowanie pokaźniejszą rolę odgrywa eksploatacja szczoteczki. W zasadzie zaś sposób i ruchy którymi myjemy zęby. Kupno elektrycznej szczoteczki ma okazję okazać się o wiele bardziej trudny. Przed decyzją o zakupie koniecznie powinniśmy się dowiedzieć jakie ruchy wykonuje stworzona przez nas potencjalna szczoteczka i jakie ma to przełożenie na kondycję naszych zębów. Osiągalne w sprzedaży szczoteczki są w stanie poruszać się ruchem rotacyjnym, oscylującym oraz pulsacyjnym. Wszystkie szczoteczki egzekwują ruchy oscylacyjne.

Wówczas główka porusza się naprzemiennie raz w prawo, raz w lewo. Ruch rotacyjny to nic odmiennego jak wirowanie włosia wokół własnej osi. Stosuje się także ruchy pulsacyjne. Główka porusza się wtenczas do przodu i do tyłu, skuteczniej rozbijając płytkę nazębną. Niektóre modele szczoteczek łączą dwa ruchy np. oscylujący oraz pulsacyjny lub też wszelkie trzy. Jeszcze dziesięć lat temu nowością i rzadkością w naszym kraju były szczoteczki elektryczne. Dostępnych było parę modeli oraz na tym koniec. Dziś w szczoteczkach elektrycznych można przebierać do woli.

Jesteśmy w stanie wybrać typ ruchu jaki ma wykonywać, regulować siłę nacisku itp. Nowością jest szczoteczka soniczna, jaka różni się od klasycznych szczoteczek elektrycznych. W sonicznych szczoteczkach wykorzystuje się fale dźwiękowe. Pod ich wpływem z mieszaniny wody, śliny oraz pasty powstają mikrobąbelki, jakie aktywnie wnikają w przestrzeń pomiędzy zębami. Bąbelki te skuteczniej eliminują bakterie z przestrzeni między zębowych i z powierzchni szkliwa – wobec tego sprawdź oclean.pl. Stronimy w ten sposób tworzenia się nalotu nazębnego, szpecących przebarwień i osadu, jaki jest pożywką dla próchnicy. Poza tym klasyczna szczoteczka elektryczna uzyskuje obroty rzędu paru tysięcy na minutę. Nowsze rodzaje, czyli soniczne mogą wpaść w drgania o częstotliwości ponad trzydzieści tysięcy na minutę. Szczoteczki soniczne na początku były dostępne wyłącznie w wersji dla dorosłych. Aktualnie są już w sprzedaży modele dla dzieci.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz