Jaki prezent można zakupić? Weryfikujemy różnorodne opcje

Tak osobliwie zbudowany jest ten świat, iż przeważnie nie otrzymujemy tego, co nas cieszy. Okazuje się bowiem, że nawet wtedy, kiedy zbliża się znaczący dla nas dzień, wyrażanie wprost własnych zapatrywań na prezent może nie przynieść oczekiwanego skutku. I w owym czasie jesteśmy obserwatorami (a często i ofiarami) zdarzenia, w jakim pozyskane podarunki niemal wcale nie cieszą. Osobom starszym, znacznym, o wyrafinowanym guście daje się nabyte na bazarze dowcipne prezenty, zaś ludzie dozgonnie uśmiechnięci, sypiący żartami jak z rękawa mają radować się z podarków tak znacznych, że aż nie wiadomo, czy wypada się uśmiechnąć na ich widok.

Być może takie sytuacje spowodowane są tym, iż pragniemy wywrzeć jakiś wpływ na obdarowaną osobę – tak by jednak zmieniła się w osobę czy też trochę bardziej wesołą oraz rozluźnioną, lub w poważniejszą. Prawda jest jednak taka, iż robienie prezentów, które nie pasują do danej konkretnej osoby, to czyste faux-pas. Nie ma albowiem możliwości, żeby na przykład podarowana encyklopedia zrobiła z fircyka człowieka opanowanego i oczytanego. Generalnie to trudno sobie w pewnych momentach wyobrazić, iż są na tym świecie osoby kompletnie pozbawione poczucia humoru.

Głównie kiedy wychowani pozostaliśmy w środowisku pełnym żartów i uśmiechu, trudno nam w dorosłym życiu akceptować fakt, że ktoś żywić może do nas urazę z powodu niewinnego dowcipu. Niestety jest to spotykane w polskim społeczeństwie. Wobec tego jeśli wolimy uniknąć tak zwanych fochów, porządniej uważać, gdy planujemy kupować humorystyczne prezenty, bo ma prawo dojść do tego, iż kogoś urazimy – wypróbuj sam, co najpoprawniej kupić na sklep z zabawkami. Może oraz trudno sobie wyobrazić, że kubek ze śmiesznym napisem ma okazję sprawić niezadowolenie osoby, która go otrzyma.

Jednakowoż należałoby się zastanowić kilka razy, nim wybierzemy tego rodzaju podarunek zamiast na przykład stereotypowego bukietu kwiatów czy czegoś z biżuterii. Artykuły zabawne, jakie wywołają salwy gromkiego śmiechu, zawsze przyzwoiciej jest kupować jednostkom w samej rzeczy nam bliskim, w tym samym wieku, z którymi wiążą nas stosunki przyjacielskie. W końcu prawdziwy przyjaciel nie obrazi się, jeśli troszkę przegniemy z teoretyczną zabawnością danego prezentu.

Może to ci się też spodoba:

Wasze opinie

  1. Renia Olszewska pisze:

    Jeżeli nie masz pomysłu na prezent i szukasz jeszcze czegoś dla bliskiej ci osoby, mam dla ciebie propozycje – zegarkiTISSOT. Taki prezent na pewno będzie trafiony. Zegarki te to doskonałość w dobrej cenie.

Dodaj komentarz