Jaki typ depilacji wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na zabieg depilacji w salonie kosmetycznym istotne jest, by wybrać się do dobrego gabinetu. Są zabiegi niewielkie, tanie, jakie tylko poprawiają nam nastrój, jednak są i takie, przed pójściem na które musimy się zastanowić, musimy przemyśleć, czy rzeczywiście zdecydować się na nie, czy stać nas na taki zabieg. A przecież depilacja laserowa to niezwykle kosztowny zabieg.

Powinniśmy wziąć pod szczególną uwagę fakt, że nie wystarczy tylko jedna wizyta w salonie. Żeby depilacja laserem była skuteczna, aby rezultat był taki, jak sobie to wyobrażamy w owym czasie zabieg przynależy powtórzyć kilkukrotnie – z reguły jest to trzy razy. Nasze włoski są przecież w rozmaitych fazach wzrostu. Co poniektóre rosną, inne wypadają, jeszcze inne są w stanie „oczekiwania”. Właśnie dlatego również depilacja musi zostać powtórzona w wskazanych odstępach czasu – zazwyczaj paru tygodni. Jedynie wtedy będziemy miały pewność, że usunięte pozostaną wszelkie niekorzystne nam włoski, iż stworzona przez nas skóra będzie gładka. Przed wyborem właściwego salonu kosmetycznego powinniśmy zdobyć opinię, musimy poradzić się znajomych, poczytać. Nie zawsze pierwszy zabieg daje oczekiwane rezultaty.

Niekiedy ustaloną czynność, a wręcz wolno by oznajmić, iż procedurę wypada powtarzać kilkakrotnie. Dopiero w owym czasie zobaczymy poprawę, zobaczymy rezultat. Tak też jest w wypadku usuwania owłosienia – jeśli jest to na przykład korekcja zmarszczek poznań. Taki zabieg jest dosyć kosztowny. Właśnie dlatego również decyzję o nim podejmujemy w większości wypadków nawet parę miesięcy od pojawienia się żadnego pomysłu. A depilacja laserem to metoda, którą można zastosować do usuwania włosków niemalże ze wszystkich części ciała.

A jak wiadomo depilujemy rozmaite części. Nieraz nasze włoski są ciemniejsze, twardsze, znacznie bardziej widoczne. Musimy je usuwać częściej. Czasami zależy to od naszej idealnej karnacji, genów. Z reguły depilacja częściej wykonywana jest przez brunetki. U blondynek, osób z jasna karnacją włoski są delikatniejsze, nie rosną tak prędko. Wolno pozwolić sobie na rzadsze depilowanie wyznaczonych partii ciała. Dla wielu kobiet depilacja jest wybitnie męcząca, czasochłonna i pracochłonna.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz