Jakie są oczekiwania przed skokiem spadochronowym?

AFF zawiera w sobie też dogłębne wyjaśnienia teoretyczne na temat samej techniki skoku, jakkolwiek także dokładne omówienie znaków, jakie są używane w powietrzu przez wszelkich skoczków. Wiadomym jest fakt, iż nie ma możliwości głosowego porozumiewania się w podniebnej powierzchni, więc trzeba używać symbolicznej komunikacji, kiedy tak właściwie gra toczy się o SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Na kursie można się także dowiedzieć w jaki sposób postępować, kiedy tak właściwie pojawią się sytuacje awaryjne. Wszystkie siedem skoków, ubezpieczenie OC, a też pożyczenie osprzętu i spadochronu także obejmuje się w opłacie kursu. Nie ma w nim pozycji skoki w tandemie.

Aby zdołać przystąpić do AFF trzeba mieć zakończone 16 lat, do 18 pomocna jest pisemna zgoda rodziców czy też opiekunów. Wymagane są badania, a też ważne orzeczenie lotniczo – lecznicze, które to powinno zostać wydane przez jeden z certyfikowanych ośrodków lekarskich. Żeby zdołać odbyć szkolenie niezbędnym jest bezsprzecznie wniesienie opłaty oraz posiadanie ważnego ubezpieczenia NNW na 5000 zł. W pewnych momentach nasze hobby nie jest zanadto bezpieczne.

Lubimy takie nietypowe zajęcia. Uwielbiamy interesować się oryginalnymi rzeczami. Takie hobby nie jest dla wszystkich. Uprawiać je mogą jedynie ludzie odważnie oraz zdecydowani – zdecydowani na to, aby ta pasja stała się sposobem na życie. Niesłychanie nieraz, aby realizować takie pasje trzeba poświęcić cały swój wolny czas, jednakowoż też i większość swoich oszczędności – ponieważ takie nowatorskie hobby wielokrotnie kojarzy się z kosztami. I to sporymi. Nie każdego stać na takie wydatki. Dosyć drogim sportem, jaki ma prawo stać się naszą pasją są skoki spadochronowe. Polegają one na tym, iż człowiek wznosi się na właściwą wysokość – samolotem i w dobrym momencie wyskakuje z niego, szybuje w przestworzach, spada ku ziemi. Na plecach zamontowany ma spadochron. W pewnej chwili musi go otworzyć. Taki spadochron powoduje, iż rozpoczyna spadać się wolniej, bezpieczniej. Unosimy się w powietrzu, niezmiernie powoli dążymy ku ziemi. By uprawiać taki sport wypada być odważnym człowiekiem, należy przełamać własny lęk.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz