Jakim sposobem kurować się za pomocą naturalnych składników?

Jest to jedna z najpopularniejszych metod w medycynie naturalnej. Mówi się o niej nie tylko w specjalistycznych zakładach, jakkolwiek też w marketingach żelów pod prysznic i płynów do kąpieli. Kwintesencją aromaterapii jest oddziaływanie na zmysł węchu. Mózg ludzki jest tak zbudowany, że potrafi zapisywać wspomnienia zapachów w podświadomości. Jeżeli następnie w jakiejś sytuacji spotkamy się z danym zapachem od razu wiemy co on oznacza, a dopuszczalne, że pojawią się w naszej idealnej głowie obrazy skojarzone z jego aromatem.

Leczenie za pomocą zapachów oraz aromatów odbywa się na dwa przeróżne sposoby. Jedna droga to przyswajanie przez wdychanie, np. za pomocą inhalatorów lub ewentualnie specjalnego nawiewania pokoje lub po prostu wąchania spryskanej chusteczki. Druga droga polega na wchłanianiu aromatu do organizmu ludzkiego poprzez… cerę. Masażysta naciera ciało pacjenta olejkami, a te wnikają do wnętrza przez kanaliki skórne. Weźmy np. taki eukaliptus. Inhalowany udrożnia drogi oddechowe a wcierany ma działanie antywirusowe co podnosi odporność organizmu ludzkiego. Medycyna oparta wyłącznie na właściwościach ziół pochodzi już z prehistorii.

Kiedy technologia i wiedza o ludzkim ciele nie była tak zaawansowana pozostawały nam dary natury. W każdym plemieniu, w każdej osadzie, małej wiosce oraz późniejszych rozwiniętych grodach i miastach był miejscowy zielarz, który preparował wywary z ziół dl chorych, trucizny dla mściwych oraz afrodyzjaki dla zakochanych. Również w ówczesnych aptekach można spotkać suplementy diety na bazie jedynie ziół – przetestuj zatem bergamota. Choć medycyna niezwykle się rozwinęła, ziołolecznictwo bez ustanku jest legendarne i modne. Zgadza się z sloganami o zdrowym trybie życia i czerpaniu garściami z darów natury w zastępstwie leków schematycznych otrzymanych drogą laboratoryjną. Ziołolecznictwo można stosować samemu bądź też zgłosić się po wskazówkę do profesjonalisty bądź też lekarza. Właściwości poszczególnych roślin są też w Internecie bądź też w głowach naszych babć, które przekazują sobie tą wiedzę z matki na córkę. Np. sztampowa pokrzywa, która rani nas swędzącymi bąblami też ma działanie lecznicze. Odpowiednio spreparowana uzdrawia owrzodzenia, przeciwdziała anemii i hamuje łysienie.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz