Kiedy można skorzystać z usług wsparcia drogowego?

Na rynku funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w pomocy drogowej. W sytuacji kiedy jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług holowania pojazdu warto nie działać w pośpiechu i poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej firmy.

Większość firm działających w sektorze pomocy drogowej pracuje całą dobę, przez siedem dni w tygodniu(również w święta). W każdym mieście działa co najmniej jedna firma, która oferuje usługi auto pomocy. Teren działalności tych form może być różny, warto sprawdzić czy wybrana auto laweta działa na terenie w którym nasz samochód uległ awarii. Jeżeli firma musi dojechać sporo kilometrów na miejsce zdarzenie to może się okazać, że będziemy musieli dopłacić za jej dojazd.

Czym zajmuje się firma świadcząca usługi pomocy? Na co można liczyć?

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie samochodów. Oferta jest znacznie szersza i obejmuje także mobilne usługi mechaniczne i elektryczne. Ponadto możemy liczyć na takie usługi jak m.in. dowóz paliwa, samochód zastępczy czy też pomoc w znalezieniu noclegu, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała. Po drugiej stronie telefonu stoi w końcu pracownik, który chce pomóc, dlatego często wystarczy po prostu skierować do niego odpowiednią prośbę.

Czy wezwanie pomocy zawsze kończy się holowaniem?

Auto pomoc może odholować samochód do warsztatu samochodowego, ale często okazuje się, że usterka jest drobna i pracownik danej firmy da rady naprawić samochód na miejscu, bez transportowania samochodu do specjalistycznego warsztatu. W razie konieczności holowania pojazdu możemy być pewni, że pracownik pomocy drogowej np. podwiezie nas w miejsce, gdzie potrzebujemy – wystarczy zapytać.

Pamiętajcie, że w sytuacji niespodziewanej awarii samochodu warto skontaktować się z pomocą drogową i od razu przedstawić zaistniałą sytuację, czyli oznaki awarii, zapalone kontrolki czy też wydobywające się dźwięki. Dzięki dokładnemu opisaniu objawów pomoc drogowa będzie mogła wstępnie ustalić, czy możliwa jest naprawa samochodu na miejscu, czy też będzie konieczna laweta w celu odholowania go do warsztatu.

Więcej na http://rusin-pomocdrogowa.pl/

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz