Kijów – świetne miejsce na weekend

Jeśli marzysz o odkryciu miasta, które nie jest popularnym celem podróży przez tłumy, warto wybrać się do Kijowa. Kijów jest stolicą Ukrainy i jej największym miastem położonym nad rzeką Dniepr. Jest to również kulturalne oraz polityczne centrum kraju.

Najważniejsze miejsce w Kijowie

Wolność jest bardzo ważna dla Ukraińców. W rezultacie Maidan – Plac Niepodległości jest najważniejszym miejscem w mieście. Plac był świadkiem wielu wydarzeń politycznych, takich jak ruch niepodległościowy Ukrainy w 1990r., „Ukraina bez Kuczmy” w 2001r., Pomarańczowa rewolucja w 2004r. Ostatnim wydarzeniem był Euromaidan, który odbył się w latach 2013–2014. Podczas wycieczki do kijowa, Plac Niepodległości jest miejscem, w którym wycieczka się rozpoczyna.

Wszystkie obowiązkowe atrakcje turystyczne w jednym miejscu

Jeśli nie masz czasu, aby zwiedzić każdy ważny zabytek stolicy Ukrainy, warto odwiedzić Kijów w miniaturze. Jest to park miniatur, który prezentuje 48 miniatur w skali 1:33. To właśnie w tym miejscu możesz zobaczyć najważniejsze zabytki Kijowa, na przykład Plac Niepodległości, Złote Wrota, dworzec kolejowy, a nawet lotnisko Boryspol.

Gdzie nocować w Kijowie?

Kijów posiada bogatą ofertę noclegową – ponad 500 miejsc o różnym standardzie – każdy podróżnik może znaleźć odpowiednie zakwaterowanie w rozsądnej cenie. Wczasowicze mogą skorzystać z tanich lotów z Warszawy oraz Krakowa bezpośrednio do Kijowa i skorzystać z niedrogich noclegów, aby spędzić niezapomniane dni w stolicy Ukrainy. Najpopularniejszymi rodzajami zakwaterowania są apartamenty, hotele i hostele. Sprawdź ofertę na www.kresy.com

Jak dojechać do Kijowa?

Kijów jako stolica Ukrainy jest otoczona autostradami jak i drogami szybkiego ruchu. Co więcej, turyści, którzy wybiorą wycieczki do kijowa drogą powietrzną mają do dyspozycji międzynarodowy port lotniczy – Kijów-Boryspol, który znajduje się w miejscowości Boryspol – tylko 29 kilometrów od centrum Kijowa. Jest to największe lotnisko na Ukrainie, które oferuje bezpośrednie loty krajowe, jak i międzynarodowe do popularnych destynacji, takich jak: Mińsk, Moskwa, Paryż czy Dubaj.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz