Kolosalny start inaczej ruszamy z konstrukcją kanalizacji

Mnóstwo ciężkich chwil za nami. Godziny spędzone na załatwianiu formalności to już przeszłość. Finalnie nadszedł ten świetny dzień oraz nareszcie ruszamy z budową. Chociaż wszystkie wiadomości o budowie stworzonego przez nas domu zawiera projekt domu, musimy jeszcze raz wnikliwie przemyśleć gdzie będziemy wieść instalacje i jak będziemy dopieszczać dom. Planowanie łańcuchy robót może nam ułatwić sprawę. Warto omówić z naczelnikiem budowy tę kwestię. Będziemy mogli na bieżąco sprawdzać jak idzie postęp i jak daleko jesteśmy od mety. Jako główną pracę budowlaną jesteśmy w stanie uznać fundamenty. Najważniejszą część naszego domu. Sprawdźmy w projekcie domu czy wielkość fundamentów nie jest za niska. Należałoby omówić tę kwestię z kierownikiem budowy.

Jeżeli nasz dom nie ma podpiwniczenia, podłogę parteru powinniśmy ocieplić styropianem. Przychodzi czas na pierwsze ściany. Jeżeli fundusze nam na to zezwalają należy je ocieplić oraz otynkować od razu. Natomiast jeśli nie to wykonanie ściany musi być tylko jednowarstwowe, gdyż tylko to nie żąda ocieplenie i otynkowania od razu – poleca się również zadbać o pogotowie kanalizacyjne. W tym wypadku wolno to zrobić po zamieszkaniu w mieszkaniu. Przed wylewkami na posadzkach musimy się zastanowić czym podłogi będą pokryte. Grubość tego materiału wypada uwzględnić przy wylewkach. Powinniśmy też zastanowić się czy w podłodze będzie ogrzewanie lub także nie. Na tym etapie prac musimy też wiedzieć jakie ogrzewanie będzie w naszym domu. Decydując się na nagrzewanie olejowe czy gazowe powinniśmy nie zapominać o zamontowaniu w kominie specjalnej rury.

Budowa domu będzie przebiegała sprawnie jeżeli obmyślimy sobie wszystko wystarczająco wcześnie. Jeżeli zdecydowaliśmy się na balkon czy taras płyta nośna musi być ułożona dosyć nisko aby po wykończaniu znajdował się on o 4-6 cm niżej niż podłoga w domu. Dzisiaj przychodzi czas na pokrycie domu dachem. Bez żadnego ale trzeba rozpatrzyć możliwości czym pokryć nasz dom. Dachówka czy blachą dachową. Informacje takie jesteśmy w stanie dostać u sprzedawców pokryć dachowych. Jak widać konstruowanie domu nie jest sprawą prostą. Wszystkie szczegóły należy dogłębnie zaplanować.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz