Kryzys a zawirowania w branży PV

Wskaźniki opisujące kryzys gospodarczy są wciąż niepełne, dlatego wciąż nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozwoju wypadków. Nie potrafią tego również inwestorzy, dlatego kolejki do instalacji fotowoltaiki rosną z dnia na dzień.

Fotowoltaika a Szczecin

Czym jest fotowoltaika dla przedsiębiorców ze Szczecina? Przede wszystkim – zabezpieczeniem kapitału. Długofalowa inwestycja z dużym okresem zwrotu to dobra metoda na funkcjonowanie firmy w kryzysie. Nie bez znaczenia pozostaje też kontekst zmian klimatycznych, a dokładnie – regulacji międzynarodowych, które w każdej chwili mogą się odbić na lokalnych warunkach prowadzenia działalności.

Fotowoltaika Szczecin zbilansowana, albo fotowoltaika z zakładką dla rozwoju

Można oczywiście tak skalkulować inwestycję, by doprowadzić do sytuacji „rata za instalację zamiast rachunków za prąd”, żeby jednak do tego doszło konieczne będzie przeprowadzenie audytu elektrycznego. Odpowiedniego specjalistę wydeleguje nasz lokalny dostawca fotowoltaiki – audytor sprawdzi jak wygląda zużycie prądu w naszej firmie, albo w domu. Na tej podstawie naszym udziałem może się stać fotowoltaika „szyta na miarę”, w dobie kryzysu jednak lepsza będzie fotowoltaika „szyta na wyrost”. Dlaczego? Branżowi eksperci wskazują, że ze względu na utrzymywanie się wysokich cen energii, stopa zwrotu może okazać się jeszcze korzystniejsza niż można to wyliczyć w tej chwili.

Szczecin inwestuje czas by zarabiać na energii

Nowoczesna teoria zarządzania identyfikuje czas i ryzyko jako zasoby firmy. Dlatego w Szczecinie firmy inwestują czas w odnawialne źródła energii, by zmniejszyć ryzyko silniejszego dotknięcia przez kryzys. Jak to wygląda, jeśli naszą inwestycją w OZE będzie fotowoltaika? Montaż i formalności związane z podłączeniem fotowoltaiki mogą potrwać nawet kilka tygodni, tym bardziej więc nie należy zwlekać. Jeśli chodzi o dalsze etapy, średni czas całościowej instalacji fotowoltaiki przez zweryfikowanego wykonawcę to okres, który nie powinien przekroczyć dwóch miesięcy. Co kryje się pod określeniem „zweryfikowany wykonawca”? Na pewno pełne stany magazynowe. Nie oznacza to jednak oczywiście jakiegoś fotowoltaicznego spekulanta. Chodzi o po prostu o to, by nie musieć wysłuchiwać tłumaczeń o wydłużeniu czasu inwestycji z powodu braku w magazynie jakiegoś wichajstra, który od trzech tygodni idzie z Chin, albo co gorsza – z popularnego chińskiego portalu z tandetą.

Wykonawca lokalny to wykonawca zweryfikowany

Zweryfikowany wykonawca to jeśli chodzi o fotowoltaikę również przejrzyste warunki gwarancji – chodzi o to, by dostawca nie zarabiał na tym, że w już zapłaconej instalacji coś się wysypie. Co ważne, z bieżącym punktem wiążą się dwa kolejne – czyli krótki czas realizacji (liczy się ilość dni od podpisania umowy) oraz wskaźniki satysfakcji klientów. Do tych ostatnich należą oceny na stronie internetowej dostawcy fotowoltaiki, oceny na portalach branżowych, zezwolenia dużych klientów na użycie logo w ramach rekomendacji usług dostawcy fotowoltaiki. Ostatnie wskaźniki rzetelności naszego wykonawcy to standardy bezpieczeństwa instalacji zgodne z normami (kto się nie zna na normach, ten zatrudnia prawnika!) oraz kompleksowa usługa instalacji od A do Z, wraz z podstawowym szkoleniem w jej obsłudze.

Może to ci się też spodoba:

Wasze opinie

  1. Grzegorz pisze:

    Fotowoltaika od https://sunking.pl jest obecnie coraz popularniejsza. Nie brakuje osób, które decydują się na panele słoneczne. Możecie dołączyć do tego grona. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne profesjonalnie oraz bardzo dokładnie. Na nasze usługi decydują się na przykład właściciele domów lub mieszkań. Tak samo, jak firmy, przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne.

Dodaj komentarz