Które ozdoby na uroczystości weselne zakupić?

W ten nadzwyczajny dzień wszystko powinno wyglądać idealnie. Ważną rolę w dekorowaniu i organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz odgrywają kwiaty. Ich ilość i typ uzależnione są od osobnych preferencji. Zwykle na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych barwach, podkreślające magię wieczoru. Dodatkowo mogą być udekorowane perełkami, kryształkami oraz świecami, tworząc większe składniki ozdobne – przykład na dekoracje ślubne. Polskie śluby to zazwyczaj dekorowanie powierzchni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To na ogół połączenie dekoracji tekturowej i szczegółów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta ozdób kwiatowych.

Ozdobienie kościoła to zwykle biały dywan, lampiony oraz bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Czasem spotkać wolno także altanki oraz wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeżeli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają posiadać wygląd bukiety i chcemy by florysta złożył propozycję. Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość.

Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Niegdyś wesela odbywały się przede wszystkim w remizach i restauracjach, dziś coraz więcej pojawia się domów weselnych, albo zajazdów specjalizujących się w weselach i innych imprezach okolicznościowych. Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest wybitnie wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, jakich się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach gwarantują również catering i obsługę kelnerską. Najpoprawniej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom dobre samopoczucie przez całą zabawę. Potrzebne jest również przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie ma przylegających domków czy też motelu. Po opłaceniu sali wolno zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, jakie czasem można samodzielnie korygować.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz