Które witaminy przyjmować w czasie ciąży?

Ciało kobiety brzemiennej zaczyna przygotować się do porodu już na blisko dwa tygodnie przed rozwiązaniem, skutkiem tego też wolno zaplanować ostateczny termin rozwiązania w czasie obserwacji własnego ciała w minionym miesiącu ciąży. Dziecko obniża się oraz wystawia się główką do miednicy oraz można zauważyć, że brzuch się obniża. Wielokrotnie dzieje się tak na tydzień przed porodem. Już podczas pierwszej wizyty lekarz ma obowiązek zapisać damie podstawowe oraz potrzebne do regularnego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych specyfików już przed ciążą ma obowiązek być kwas foliowy, jaki chroni dziecko przed wynikaniem znacznych wad. Najkorzystniejsze jest przyjmowanie go już na okres 2-3 miesięcy przed zajściem w ciążę. Ginekolog ma prawo zalecić także przyjmowanie preparatu wielowitaminowego, w celu uzupełnienia niedoboru witamin i wzbogacenia diety. Ponadto w wypadku kiedy tak właściwie po pierwszej morfologii zostanie stwierdzona anemia, doktor zaleci przyjmowanie żelaza w celu podniesienia jakości krwi.

Wszelkie zażywane witaminy należy konsultacja z lekarzem prowadzącym, bo nadmiar niektórych z nich może powodować powikłania( A, D, E) oraz różnorodnego typu podrażnienia oraz zapalenia pęcherza moczowego(C). Kobiety w ciąży powinny wszystkie inne leki niż zalecone przez medyka prowadzącego odstawić oraz w żadnym razie nie akceptować ich bez ówczesnej konsultacji z ginekologiem położnikiem, zwłaszcza na początku ciąży – potwierdza to bilansdziecka.pl. Dlatego jak najwcześniej należy powiadomić lekarza familijnego o tym, że spodziewamy się dziecka, wtedy weźmie on to pod szczególną uwagę przy dobieraniu leków np ., na przeziębienie.

Należy zachować nadzwyczajną ostrożności oraz rozwagę przy braniu leków na własną rękę i koniecznie zapoznać się z dołączoną ulotką oraz spowodować czy mogą być przyjmowane przez damy w ciąży. Niepomocne działania mają lekarstwa przeciwbólowe, przeciwzapalne, aspiryna oraz wszystkie antybiotyki oraz leki przeciwwirusowe. Kosmetyki roślinne i ziołowe także nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży, nadzwyczaj dużo ziół może sprawiać skurcze macicy oraz zwiększyć niebezpieczeństwo poronienia.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz