Miłość do Boga – obowiązki osób wierzących

Każdy, kto lubi Boga, wyznaje przykładowo chrześcijaństwo, pragnie w jakikolwiek sposób się zasłużyć. Jedni uważają, że w tym wypadku najbardziej właściwe będzie przede wszystkim uczęszczanie na mszy święte, inni sugerują, że wypełnianie woli boskiej wedle dekalogu będzie najważniejszym dowodem miłości wobec niego. Jak najbardziej miłość boża nie żąda żadnych dowodów. Powinna być łaskawa, szczera, oryginalna. Mnóstwo jest ludzi, którzy w kościołach leżą krzyżem, a kiedy z niego wyjdą, grzeszą jak nikt inny. Z pewnością wiele zależy od tego, w jaki sposób ktokolwiek podchodzi do tego.

Na pewno na uwadze ma się generalnie taki aspekty jak prawdziwa wiara, a też korzystanie z wskazanych możliwości zawartych na przykład w dekalogu. Nie oznacza to, że człowiek musi być jak w średniowieczu zapatrzony wyłącznie w zagadnienia religijne, poza którymi nie ma świata, w jakim miejscu umartwianie siebie było karą za minimalny grzech. Trzeba zanotować, iż religia podpowiada, by móc odnaleźć Boga w swoim życiu, aby go dostrzegać. Każda postać wierząca z pewnością musi mieć jakieś obowiązki względem swojej religii.

Z pewnością potrzebne są określone zachowania, przykładowo takie jak uczęszczanie do Kościoła, świątyni. Na pewno wypełnianie woli boskiej też jest bardzo istotne. Bóg pod jakąkolwiek postacią, jaką się ujawnia, czy będzie to religia rzymskokatolicka, prawosławna, lub protestancka z pewnością ujawnia wyznaczone środki, jakie będą słuszną drogą do życia w pełni religijnego – serdecznie zapraszamy po skch im. ks. piotra skargi. Człowiek otrzymał wolną wolę, wobec tego sam decyduje, czy jego życie jest o wiele bardziej chrześcijańskie, lub też może oparte na prywatnych wierzeniach. Obowiązki osoby wierzącej są bardziej lub mniej dopasowane do wielu możliwości. Z pewnością w stosunku do człowieka nie są to na tyle kłopotliwe prace czy wyrzeczenia. W ostateczności poświecenie jednej godziny niedzieli, wolnego dnia tygodniowo na mszę to nie jest sporo. Kwestia spowiedzi też jest istotna, człowiek nie spowiada się tylko dla Boga, jednak przede wszystkim dla siebie, by po uzyskanym rozgrzeszeniu mógł poczuć się o wiele lepiej.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz