Montaż markiz – jak zapewnić perfekcyjne zaciemnienie?

Montowanie ozdób okiennych jest czynnością zawikłaną. Wieszanie firan jest czasochłonne, a jeżeli dojdzie do tego chociażby mały lambrekin cały proces znacznie się wydłuża. W takim przypadku ważne jest profesjonalne zawieszenie i ułożenie całej dekoracji. Jeśli do tego montujemy w oknach markizy, całość zajmie nam około dwóch godzin.

Niewątpliwie wszystko zależy od sposobu montażu. Jeśli firany oraz dekoracja jest uszyta na drążek karnisza, wtenczas wystarczy go przeciągnąć przez celowo wszyte kółka oraz powiesić go na filarach. Natomiast markizy jesteśmy w stanie przyklejać lub przykręcać do ramy okiennej. O ile pierwszy sposób jest w miarę szybki, na drugi potrzeba znacznie więcej czasu. Spowodowane jest to użyciem wkrętów, jakie należy czule umieścić w listwie okiennej. Potrzebuje to spokoju oraz opanowania. Tak samo jak w przypadku markizy, jaką montuje się na ścianie czy też suficie. Tutaj trzeba uskutecznić wiercenia, co także zwiększa pewną trudność w czasie montażu. Mimo to pracując z rozwagą wolno to zrobić w gruncie rzeczy profesjonalnie. Promienie słoneczne wpadające do naszego mieszkania, pomimo wielu zalet, są w stanie również utrudniać życie. Szczególnie, gdy rano pragniemy dłużej pospać.

Skutkiem tego wielu kontrahentów decyduje się na markizy wrocław, jakie powodują pełne zaciemnienie pomieszczenia. Takie markizy nie przepuszczają światła słonecznego, dzięki czemu nawet późnym rankiem w pokoju jest ciemno. Jeżeli niemniej jednak użytkownik obawia się wrażenia klaustrofobii ma do wyboru markizy zaciemniające. Wykonane są z materiału, lecz podbitego gumą. To sprawia nieprzepuszczalność promieni oraz pewne obniżenie temperatury, chociaż nie tak znaczące jak w wypadku markiz zewnętrznych. Jeśli i taki produkt nie jest słuszny dla konsumenta, oferuje mu się zwykłe markizy materiałowe w ciemnych kolorach. Zaciemnienie pokoju nie jest tak wielkie, jak w przypadku uprzednio nadmienionych zasłon. Za to większe aniżeli w przypadku markiz w jasnych odcieniach cytryny czy pomarańczy. Usytuowanie ich w kasetach może w pewnym stopniu pomóc w zaciemnieniu. Bynajmniej rekomendowane w takim przypadku są zasłony na drążku.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz