Najważniejsze reguły nurkowania

Nurkowanie to znakomite zajęcie, jakie ma prawo dawać nam dużo przyjemności oraz emocji, jednak musimy umieć nurkować i w głównej mierze kierować się tymi samymi zasadami bezpieczeństwa za każdym razem, nie omijając żadnej z nich. To bardzo ważne, bo nietrudno jest w tym wypadku o błąd, jaki ma prawo kosztować nas życie lub zdrowie. Pierwsza najistotniejsza zasada w nurkowaniu to bezsprzecznie odbycie porządnego kursu, w głównej mierze kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim jesteśmy w stanie przejść do samego procesu nurkowania oraz kierowania się dalszymi zasadami.

Nurkowanie będzie bezpieczne, kiedy tak właściwie będziemy pamiętali o zasadzie wyrównywania ciśnienia, które odbywa się przy zamkniętych ustach i nosie – musimy zacisnąć na nosie palce – o tym mówi szkoła nurkowania szczecin. Takie przedsięwzięcie powinno być powtarzane tak wielokrotnie jak tylko nam się to przypomni, możliwie jak najczęściej, bo zupełnie inaczej może dojść do urazu ucha a czasami nawet pęknięcia błony bębenkowej w trakcie wynurzania, z przyczyny różnicy ciśnień, jaka niekiedy bywa najzwyczajniej w świecie gigantyczna. Następna norma to nurkowanie samotnie. Nigdy nie powinniśmy nurkować samotnie, zawsze musimy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, ponieważ nie mamy przenigdy pewności co stanie się pod wodą.

Czasami nawet perfekcyjny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy będziemy sami, to nasze okazje na przeżycie będą w gruncie rzeczy niewielkie. W wielu sytuacjach potrzebny jest nam partner, na przykład po to, aby sprawić sprzęt kiedy tak właściwie się zanurzymy. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie uczynić w pojedynkę, a liczenie na to, że się uda jest po prostu nieodpowiedzialne oraz nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

Nieraz zdarza się też, że nie zawodzi sprzęt a najzwyczajniej w świecie nasz organizm na przykład się buntuje. W takim wypadku drugi nurek z pewnością nam się przyda. Ostatnia najistotniejsza norma dotyczy wynurzania. Chodzi mianowicie o to, żeby podczas wynurzania zawsze pamiętać o niezatrzymywaniu oddechu! Trzeba oddychać niezmiennie, ciągle i spokojnie, albowiem na nasze płuca działa wielkie ciśnienie.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz