Napędy wirtualne oraz ich przygotowywanie

Jeżeli mamy pecet, to musimy być przygotowani na pewne kłopoty, jakie będziemy musieli rozwiązać. Na pewno na takich sprawach powinniśmy się znać, żeby zdołać dokładnie wykonywać miarodajne rzeczy. Ma okazję na przykład na komputerze wystąpić tak oznaczana fizyczna usterka rodzaju no BOOT device. Czy wiemy, co w takim razie wypada uczynić? Skorzystajmy z właściwych rad. Wiadome jest to, że tego typu usterki nie jesteśmy w stanie wykluczyć, gdy dysk jest widziany przez Bios.

W następstwie tego w takiej sytuacji w najwyższym stopniu trafne okaże się upewnienie, jak wygląda nośnik, czy nie został popsuty. Poprzez odpowiednie programy jesteśmy także w stanie dokonać ocenę nośnika. W ten sposób jesteśmy w stanie dowiedzieć się, co z nim jest nie tak. Wystarczy pobrać trafny program z Internetu, na przykład dataadvisor. Poprzez cały miesiąc będziemy mogli korzystać z możliwości tego programu. Jeśli zostanie stwierdzona usterka fizyczna, to powinniśmy taki komputer wyłączyć i przekazać dysk do serwisu. To oni są w stanie sobie poradzić z tego typu kłopotem. My się nie powinniśmy za to zabierać. Kiedy doszło do uszkodzenia stworzonego przez nas dysku, a mamy zamiar go przywrócić do równowagi, to na pewno wiele informacji dla serwisu wydaje się być niezbędne. Ponieważ, gdy stwierdzono usterkę fizyczną, to wyłącznie oni są w stanie poradzić, żeby odzyskać wszystkie nasze dane, które pozostały zapisane na takim dysku. By wiedzieć więcej należałoby odbyć szczególne szkolenia – wiecej na certyfikat scrum master.

Tak w związku z tym musimy postarać się ich zawiadomić o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze musimy oznajmić, w jakich okolicznościach dysk został uszkodzony, jego dane. Po drugie musimy mieć zapisane profesjonalne wiadomości o dysku. Na przykład jesteśmy w stanie im wskazać, czy były utworzone partycje, jak był ich rozmiar, system plików, system operacyjny. Na pewno takie informacje będą im przydatne w momencie odzyskiwania danych. Też możemy zaznaczyć, że który rodzaj plików w głównej mierze chcemy odzyskać. Także musimy takiemu serwisowi przedstawić, na jakich partycjach znajdują się istotne katalogi, które także mamy zamysł odzyskać. A poza tym warto zawiadomić ich o oprogramowaniu, które zostało zainstalowane na dysku. Serwis na podstawie tych informacji będzie dążyć do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz