Nowe technologie w życiu – drony oraz modele sterowane

Wszyscy monitorują metamorfozy zachodzące dookoła, np. zamiast standardowych bilbordów pojawia się coraz więcej wielkoformatowych ekranów LED. Nowe techniki mają oddziaływanie praktycznie na wszystkie dziedziny naszego życia. Już nikt nie wypłaca gotówki w banku, jedynie wszyscy lub płacą kartą płatniczą, lub wypłacają finanse w bankomacie. Coraz więcej miast poddaje z papierowych biletów w komunikacji miejskiej zastępując je kartami wyposażonymi w chip elektroniczny.

Także w wypadku przychodni czy szpitala powoli karty chipowe zastępują schematyczne drukowane książeczki do lekarza. W niewielu mieszkaniach stoją jeszcze telewizory kineskopowe, pozostały wyparte w znacznej większości przypadków przez nowsze technologicznie, takie jak telewizory plazmowe, LED czy LCD, oczywiście z techniką FULL HD oraz coraz częściej z techniką 3D czy RC – na przykład kapitandron.pl. Coraz to więcej współczesnych technologii spotykamy też w samochodach, np. system informujący o znakach stojących wzdłuż drogi.

Nikt również już nie korzysta z stereotypowych papierowych map, wszyscy przerzucili się już nawigacje gps. Postęp technologiczny jest pewny, wypada być otwartym na nowości oraz nie ograniczać się tylko do starych i poprawnie znanych już technologii, bo oryginalne techniki oraz rozwiązania znacznie mogą nam ułatwić życie. Większość Polaków ma już w domu pecet z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Za jego wsparciem być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Innowacyjne techniki jak najbardziej sprzyjają rozwojowi mediów internetowych. Cząstka stacji radiowych już upadła, ucieknie też czytelnictwo standardowych papierowych gazet. Przyczynia się do tego skierowanie kampanii medialnych ze starszych mediów do Internetu. W polskich miastach pojawiła się moda na umieszczanie we wszelkich możliwych miejscach hot spotów umożliwiających dostęp do Internetu. To naturalnie dzięki temu użytkownik smartfona, nawet, jeżeli wyczerpie własny pakiet na pobieranie danych, dalej może korzystać z prędkiego Internetu. Systemy operacyjne najnowszych telefonów komórkowych zezwalają korzystać z mnóstwa aplikacji ujawniających najświeższe wiadomości. Najnowsze informacje dostępne są we wszystkiej formie, można je przeczytać, wysłuchać bądź obejrzeć.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz