Odnowienie dachu – co i gdzie należałoby kupić?

Przyszedł czas na reperację dachu, który w przeszłości pokryty był papą lub ewentualnie blachą? Na pewno nie każdy z nas wie jak postępować w trakcie jego odnowy. Oto kilka wskazówek jak należy w takim wypadku postępować. Pierwszą działaniem jaką musimy wykonać jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego typu zanieczyszczeń. Jeśli powstały na nim pęcherze wypada je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a potem podkleić. Jeżeli natomiast powstały fałdy, należałoby je naciąć oraz podkleić, lub też pod każdym względem je zlikwidować.

Naprawy dachów z blachy dachowe można wykonać stosując nowoczesne preparaty. W takim wypadku wszelkie uszkodzone miejsca dopełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – wypróbuj też płytka dachowa. Na tak przygotowywane podłoże nanosi się za pomocą pędzla preparat bitumiczny, którego zadaniem jest nasączenie oraz zmiękczenie papy. Solidność tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat niemniej jednak nie jest to tania inwestycja. Następuje wiele sposobów renowacji dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my zademonstrowaliśmy tylko jeden z nich. Coraz więcej terenów zielonych, parków lub ogrodów przeznacza się dziś pod zabudowę.

Fabrykanci pap odnaleźli rozwiązanie tego problemu- wzbogacili własne oferty o następny produkt, a mianowicie o nadzwyczajną papę zgrzewalną sprzyjającą do izolacji dachów zielonych, jaka chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do grani zielonych składa się aż z dziewięciu warstw (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie przez korzenie roślin; mata kumulująca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; warstwa wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego rodzaju nie jest jednak przeznaczona do hodowania wszystkich rodzajów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji i w głównej mierze wartość możliwego obciążenia konstrukcji dachu. Ogromną zaletą tego rodzaju blachy dachowe jest między innymi wielka odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne i asekuracja przed uszkodzeniami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, że produkt ten w najbliższej przyszłości będzie radował się większą popularnością, bowiem któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni oraz spokojnego miejsca do odpoczynku tylko dla siebie?

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz