Paznokcie naturalne lub sztuczne? Jak dbać o ręce oraz stopy?

Pytanie jest dosyć ciekawe, albowiem wydaje się, że ilość kobiet noszących pazury sztuczne, inaczej tipsy, jest na tyle duża, iż przesądza wybór na korzyść sztucznych. Stwierdzeniem zwolenniczek tipsów, zezwalają one mieć im zawsze tak długie paznokcie i w takim kształcie, w jakim zapragną, bez względu od tego, czym obdarzyła je natura i jakie mają uwarunkowania w pracy. Jednakże grono kobiet uznających tylko paznokcie naturalne jest całkiem liczne. Przytaczają one argumenty, iż wygląd sztucznych paznokci jest nienaturalny i wolą nawet w przypadku złamania paznokcia odczekać jakiś czas, zanim odrosną, aniżeli zakładać tipsy.

Ponadto ich zdaniem środki służące do przyczepiania tipsów są szkodliwe dla płytki paznokcia oraz umieją trwale uszkodzić jego strukturę. Uważają też, iż sztuczne paznokcie są łamliwe. Jak więc widać, również naturalne, jak oraz sztuczne paznokcie mają swoich gorących sympatyków, a przy tym na pewno istnieje liczna grupa, jaka zależnie od okoliczności preferuje paznokcie naturalne lub sztuczne. Zagłębiając się w temat, istnieją trzy typy tipsów: akrylowe, żelowe i z tworzyw sztucznych.

Jakakolwiek z tych form ma własne niedociągnięcia i plusy. Paznokcie akrylowe są niezmiernie silne oraz mogą łatwo być wymodelowane w każdym pożądanym kształcie – sprawdź sklep podologiczny. Mogą wytrzymać nawet przez trzy tygodnie, to kłopotliwe nakładaniu towarzyszy nieprzyjemny zapach. Paznokcie żelowe zawierają porcelanę dentystyczną w żelu. Suszenie warstwy żelu w świetle ultrafioletowym może wywołać pieczenie na przestrzeni paznokcia, jednak nie ma niemiłego zapachu. Paznokcie takie nie są także tak silne jak akrylowe.

Paznokcie z tworzyw sztucznych są w najwyższym stopniu legendarne oraz rozpowszechnione, niemniej jednak najbardziej z wymienionych kosztowne, albowiem nie wytrzymują dłużej aniżeli dwa tygodnie. Charakteryzują się także łatwością zakładania, chociaż podobno w ich wypadku stosunkowo łatwo rozpoznać, iż nie są prawdziwe. Podsumowując, wybór paznokci sztucznych jest rozległy oraz z pewnością każda postać chcąca ich używać na co dzień znajdzie właściwe dla siebie i dla własnej urody.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz