Pędzle do makijażu oraz inne akcesoria – jakim sposobem je wybrać?

Jakkolwiek każda dziewczyna w tym okresie rozpoczyna chodzić na randki, troszczy się o siebie bardziej niż przeważnie. To normalne, w następstwie tego do tuszu i błyszczyka dołącza róż, podkład, kredka do robienia kresek na powiece. Sporo nastolatek niemniej jednak w wielu przypadkach przesadza z makijażem w tym okresie życia.

Wydaje im się, że im więcej na siebie nałożą, to tym porządniej wyglądają. Nic bardziej fałszywego. Wypada iść do szkoły makijażu własnej mamy i przekonać się, iż mniej znaczy prawidłowiej i że każda kobieta, bez względu na wiek, powinna w makijażu prezentować w głównej mierze klasę. Wystarczy naświetlić atuty, podnieść kreską oko, doliczyć róż na policzki i makijaż gotowy. Wiele nastolatek w tym wieku ma kłopot z dobraniem barw kosmetyków.

Niejednokrotnie sięgają bowiem po nazbyt ciemne podkłady i potem wyglądają jakby dopiero co wróciły z wakacji pod palemką, a właściwie ich twarz wróciła, bo reszta ciała ma normalny kolor. Twarz nie może wyglądać w makijażu jak masakra, ponieważ to jest po prostu nieestetyczne. W szkole makijażu można zaś nauczyć się sztuki makijażu oraz to zajęcia dla każdego i poznać niezbędne akcesoria, jak blender do makijażu. Nie ma na nich nie wiadomo jak kłopotliwych trików, lecz łatwe, do opanowania przez każdą kobietę, jaka chce wykonywać dobry makijaż. Z makijażem potrafią przesadzić także dorosłe kobiety, które pragną zamaskować pierwsze zmarszczki lub zatuszować zmęczenie.

Zazwyczaj robią to najzwyczajniej w świecie nieumiejętnie i wydaje im się, że wyglądają lepiej, ale tak nie jest. Na starzejącej się twarzy wcale młodzieńczo nie wyglądają perłowe cienie. To samo dotyczy krzykliwych kolorów, na przykład pomarańczowych policzków czy jaskrawo różowych ust. W tym wieku należy albowiem uważać podwójnie, ponieważ zmarszczki i załamania powieki mogą zdradzić i przechytrzyć perfekcyjny makijaż. Tak samo wiele kobiet uważa, że dobrze wygląda bez makijażu. Otóż nie. Makijaż nie jest po to, żeby być druga twarzą, jednak żeby podkreślać piękno tej naturalnej. Brak makijażu u młodej kobiety, jaka na przykład ubiera się odpowiednio, jest absolutnie skandaliczny.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz