Pies w mieszkaniu – co należałoby nabyć?

Każdy, kto ma w domu pieska wie, że należy poprawnie przygotowywać oraz wyekwipować dom w rzeczy, jakie umilą mu rozpoczęcie życia z nowatorskimi właścicielami. Co musimy nabyć? Aby rozweselić odrobinę stworzonego przez nas pupila zaopatrzmy się w zabawki. Mniejsze psy rasy na przykład York, bajecznie bawi się wszelkimi sznurkami i drobnymi ringami. Większe psy, takie jak labradory bądź też wilczury również ubóstwiają sznurki, jednakowoż takie do przeciągania i siłowania się z właścicielem. Za szczeniaka trzeba ograniczyć takie zabawy do minimum ze baczenia na jeszcze słabe uzębienie malców.

Wolno niemniej jednak porzucać im frisbee czy pobawić się piłką. Należałoby również zakupić legowisko, najpoprawniej takie, w którym pies będzie czuł się swobodnie oraz miał możliwość wyprostowania się. Podwaliną listy zakupów jest oczywiście karma, która musi być dopasowana na wieku oraz rasy szczeniaka. Istotne jest, by pupil posiadał swoją miskę, z której będzie jadł oraz pił. Najpoprawniej zainwestować w taką, jaka zapobiega ślizganiu się po podłodze – mają one przymocowaną na spodzie wyjątkową gumkę, dzięki której miska zostaje na swoim miejscu – więcej na witrynie shiba inu. Wielkość miski dostosujmy do wielkości psa, a dokładniej do wielkości jego mordki.

Następną rzeczą kupioną przez nas musi być smycz, obroża i kaganiec. Kupujmy smycze dobrane do masy ciała czworonoga, i takie, które zapewnią mu swobodne wybieganie się. Należałoby zainwestować w te droższe, które są solidniejsze i starczą na lata. Najistotniejsze jest jednak, by oryginalnego domownika obdarzyć miłością. Psy to niezmiernie inteligentne zwierzęta, jakie szybko przyswajają wiedzę. Ważne jest niemniej jednak aby miały godziwego nauczyciela, który szkolenie będzie prowadził zgodnie z podstawowymi zasadami. Przed rozpoczęciem trenowania wybierzmy dla psa nagrodę, jaka będzie dla niego miłym akcentem. Ma okazję być to jego ulubiony smakołyk lub pieszczota rodzaju drapanie za uchem. Haczyk polega na tym, iż skonstruowany przez nas podopieczny entuzjastyczniej będzie wykonywał nasze polecenia, jeśli będzie wiedział, iż czeka go za to nagroda. Nagradzajmy stworzonego przez nas czworonoga za wykonanie komendy nawet odpowiednim słowem – „dobry piesek”.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz