Podroż do Anglii – podróżowanie oraz praca

Anglia to kraj, jaki może zaoferować dla przyjezdnych wiele magnesów krajoznawczych. Parki rozrywki, parki krajobrazowe, zamki oraz pałace, jeziora, a też okoliczne wysepki; to wszystko można odwiedzać przyjeżdżając do w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Warto niemniej jednak zająć się poszczególnymi miejscami Wielkiej Brytanii, nie wychodząc poza granice Anglii – a do Anglii dowiezie Cię tanie busy do Anglii. Pierwszym z interesujących i niezwykle atrakcyjnych miejsc jest hrabstwo Wiltshire w południowej Anglii. W hrabstwie tym leży miasto Salisbury.

Oddalając się od niego na 13 kilometrów trafimy do niesłychanie mistycznego miejsca. Przed naszymi oczami pojawi się nieprosta formacja dużych kamieni ułożonych w reprezentatywny krąg. Wiele z nich tworzy niejako kolumny podpierające skalne bloki ułożone na nich poziomo. Inne, nieco mniejsze stoją samotnie w pobliżu.

Całe to skalne skupisko wydaje się być stworzone w miarodajnym konkretnym celu, nie bez powodu ułożone naturalnie w ten sposób. Ta megalityczna budowla zwana jest Stonehenge i tak na prawdę jest znana na całym świecie. Co do jej przeznaczenia nie jest ono bliżej legendarne, jednakowoż mówi się, że mogła być połączona z kultem księżyca oraz słońca. Ów zespół głazów jest otoczony wałem ziemnym i na jego zewnątrz jesteśmy w stanie trafić na groby, których powstanie datuje się nawet na rok 3100 przed opisującą nas erą!

Jednakże badając kamienie owego kręgu ustalono, że ich powstawanie miało pewną chronologię i nie wszystkie pojawiały się w tym samym czasie. W stolicy Anglii Londynie jesteśmy w stanie trafić na wiele ciekawych, zabytkowych i reprezentatywnych budynków. Jednym z nich, będących wizytówką miasta jest gigantyczna wieża zegarowa, inaczej słynny Big Ben. Budowla ta powstała w 1858 roku, na zgliszczach Pałacu Westminsterskiego, jaki został odbudowany wraz ze wspomnianą wieżą.

Mimo to należy zaznaczyć, że początek budowy, to rok 1834. Obecnie wkracza ona w skład zespołu pałacowego, który to pałac składa się z 1200 pomieszczeń, oraz trzech kilometrów korytarzy. Kompleks wybudowany jest w stylu neogotyckim, co dotyczy też samej wieży zegarowej. Big Ben nazywany jest tak z powodu umieszczonej na nim siedmiometrowej tarczy zegara, który funkcjonuje po dziś dzień oraz odmierza czas niezwykle precyzyjnie.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz