Popularny i komfortowy materac kieszeniowy

Materac kieszeniowy stosowany od wielu lat i cieszący się dużym zainteresowaniem wśród kupujących, jest można by rzec następcą tradycyjnego materaca sprężynowego. Co sprawia, że zyskał tak dużą popularność i jest tak chętnie wybierany? Przede wszystkim niewątpliwie przyczyniła się ku temu świetnie pomyślana konstrukcja materaca, która gwarantuje solidność i trwałość a także bardzo dobre właściwości. W materacu kieszeniowym, jak sama nazwa wskazuje zastosowano specjalne kieszonki, w których zapakowane są sprężyny, dzięki czemu każda ze sprężyn pracuje tutaj indywidualnie i oddzielnie, przez co materac doskonale dopasowuje się do budowy ciała użytkownika.

Każda kieszeń ze sprężynami w materacu stanowi tzw. punkty podparcia, dzięki czemu rewelacyjnie reagują one na nacisk ułożonego na materacu ciała, zapewniając wysoki komfort spania. Oczywiście w materacu kieszeniowym znaleźć możemy także dodatkowe warstwy, służące dalszemu podnoszeniu komfortu. Stosuje się więc także piankę o podwyższonej sprężystości a także np. warstwę kokosa. W zależności od zastosowanych warstw, materace mogą mieć różne grubości oraz różne stopnie twardości. Dzięki zastosowaniu warstwy kokosowej, materac kieszeniowy zyskuje także bardzo dobre właściwości termiczne i cechuje się lepszą cyrkulacją powietrza.

Poszukując wygodnego materaca kieszeniowego warto odwiedzić stronę https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14 na której możemy zapoznać się z modelami materaców oraz przeczytać o właściwościach i budowie każdego z nich, oraz zastosowanych materiałach. Możemy także dowiedzieć się , że podczas wyboru materaca powinniśmy przede wszystkim kierować się swoją waga a także wzrostem. Warto dopytać także o możliwość dostosowania materaca do własnych, indywidualnych preferencji a także o możliwość wykonania materaca kieszeniowego na indywidualny wymiar, jeśli taki potrzebujemy. W przypadku wątpliwości dotyczących wyboru materaca, jego grubości i twardości, także możemy skorzystać z pomocy specjalisty.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz