Poznaj walizki twarde i sprawdź, czy to wybór dla Ciebie!

Jeśli jesteś osobą, która regularnie podróżuje, będziesz wiedział, że jedną z najważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniej walizki. Dzisiaj branża bagażowa oferuje wiele różnych opcji, dostosowanych do indywidualnych preferencji podróżnych, choć jedną z najważniejszych innowacji w ciągu ostatniej dekady okazała się walizka z twardą skorupą.

Walizki twarde dawniej i dziś

Niestety – niektórzy omijają walizki twarde szerokim łukiem, bo kojarzą je głównie z tymi pochodzącymi z pierwszej generacji, których powierzchnia była bardzo podatna na pęknięcia. Dzisiaj nie musi to być już problemem, bo odnotowano znaczące innowacje w ogólnej jakości twardych walizek.

Większość firm używa obecnie poliwęglanu, materiału bardziej miękkiego od tych klasycznie używanych. Jego przewaga polega na tym, że lekko się wygina, co pozwala mu pochłonąć uderzenie po ewentualnym upuszczeniu na twardą powierzchnię. Spójrzmy zatem na najważniejsze powody, które każdego powinny przekonać do poliwęglanowych walizek.
Lekkość i elastyczność twardych walizek poliwęglanowych

Inwestowanie w walizkę jest ważną kwestią, szczególnie w przypadku podróży samolotem. Kiedy masz na karku limit wagowy odnoszący się do specyfiki przewozu w samolocie, nie możesz sobie pozwolić na utratę znacznej jego części z powodu wagę samej walizki. Jednym z głównych powodów, dla których w przeszłości podróżni nie decydowali się na bagaże o twardych skorupach był fakt, że były ciężkie i nieporęczne.

Jednak twarde walizki z poliwęglanu są lżejsze, dużo lżejsze – często nawet od miękkich toreb. Ich lekkość:

  • pozwala maksymalnie wykorzystać limit wagi bagażu,
  • umożliwia przenoszenie bagażu bez żadnych kłopotów i dodatkowej pomocy.

Nowoczesne walizki z poliwęglanu różnią się od starszych wersji również pod innym względem. Poważnym problemem wcześniejszych walizek twardych było to, że materiał łatwo pękał podczas obsługi bagażu. W rezultacie uszkodzenie rzeczy pasażerów było spotykane niemal tak samo, jak w przypadku walizek miękkich. Na szczęście teraz, gdy firmy zaczęły stosować poliwęglan, nowoczesne twarde walizki są dużo bardziej elastyczne, co oznacza, że znajduje się w tym materiale miejsce na rozszerzanie się lub kurczenie. Skorupa już nie pęka z powodu siły lub nacisku.

Niesamowita trwałość dzisiejszych walizek twardych

Walizki z twardej skorupy wykonane z poliwęglanu wygrywają z inni przede wszystkim ze względu na ich olbrzymią wytrzymałość. Docenisz to szczególnie jeśli podróżujesz do miejsc, w których możesz spotkać warunki pogodowe, takie jak deszcz lub śnieg.

W przeciwieństwie do miękkiego bagażu – twarde walizki zapewniają dodatkową warstwę ochrony przed wodą i wilgocią. Chronią również Twoje gadżety, takie jak tablety, telefony i laptopy, przed wstrząsami lub naciskiem i będą i służyć znacznie dłużej niż jakikolwiek inny bagaż. Owszem – nie są tanie, ale tutaj przede wszystkim należy je traktować jako długoterminową inwestycję, a nie gadżet na jeden, wakacyjny sezon.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz