Prace montażowe na wysokości – pożycz żuraw

Ogromna częścią całościowych kosztów remontu czy też konserwacji elewacji, przede wszystkim w centrum miasta, stanowi opłata za najem, montaż i eksploatację rusztowań. Do tego dochodzi niebagatelna opłata pobierana przez miasto za zajęcie przez rusztowania części chodnika. Wobec tego, po demontażu rusztowań z elewacji, przeważnie nie opłaca się instalować ich powtórnie dla wykonania prac wykończeniowych, a tym o wiele bardziej nierentowne jest przetrzymywanie rusztowań w okresie, gdy prace się nie odbywają – w okresie jesienno-zimowym. Większość wykonawców prac konserwatorsko- remontowych używa w końcowym etapie stosownie wybrane dźwigi.

Dźwigi rodzaju podnośniki koszowe nadają się do zastąpienia rusztowania przy wszystkiego typu retuszach wypraw tynkowych, a również opracowań kolorystycznych elewacji. Prace takie są na ogół konieczne do wykonania dopiero po demontażu rusztowań, kiedy cała remontowana powierzchnia ściany jest odpowiednio zauważalna. Skorzystanie z dźwigu zezwala na obserwację opracowywanego miejsca oraz powracanie do niego dowolną ilość razy. Widok dźwigu w miejskim pejzażu nie jest niczym nadzwyczajnym ani zaskakującym.

Spostrzegamy sylwetki dźwigów na terenach inwestycji budowniczych, maszyny budowlane rzeszow stoją i pracują przy torach kolejowych i wszelkiego typu rampach przeładunkowych. Mimo to chyba najbardziej w życie oraz pejzaż miejski wrosły mniejsze i mobilniejsze dźwigi, a to znaczy rozmaitych typów podnośniki koszowe. Spostrzegamy je wykorzystywane do przekazania monterów likwidujących awarie oświetlenia miejskiego czy też trakcji elektrycznej. Na podnośnikach pracują drużyny remontujące elewacje oraz naprawiające czy też wymieniające wysoko umieszczone rynny czy inne obróbki blacharskie.

Podnośnik podjeżdża, kiedy trzeba naprawić balkon, lub ewentualnie zdjąć będący zagrożeniem detal budynku oraz odwrotnie, gdy jakiś dekoracyjny szczegół wypada na elewacji zainstalować. Pracownicy wynajmowani przez agencje marketingowe rozwieszają banery i bilboardy w odpowiednim miejscu i na dobrej wysokości oczywiście dzięki podnośnikom. W ostrych porywach zimy, gdy potężne sople zagrażają przechodniom – profesjonalne ekipy wsiadają do kosza podnośnika i fachowo pozbywają się sopli.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz