Prawdziwe leki na ból i biegunkę

Dotkliwa biegunka, utrzymująca się przez kilka dni, a nawet tydzień, jest najczęściej skutkiem zatrucia pokarmowego spowodowanego przez zakażenie bakteryjne lub ewentualnie wirusowe. Biegunce towarzyszyć są w stanie także wymioty, kurcze brzucha, wzdęcia, wiatry i podniesiona temperatura. Niekiedy biegunka może być efektem wrażliwości na wyznaczone pokarmy, niepożądane przedsięwzięcie lekarstw czy zatruciem pestycydami oraz ołowiem znajdującymi się na roślinach. Wspomoże nam w tym czasie zarówno picie kolosalnych ilości płynów (woda mineralna, by nie doszło do odwodnienia) oraz ziołowe herbatki.

Należy preparować napary z ziół – z rumianku, tymianku, imbiru, mięty i kopru włoskiego. Te kojące zioła łagodnie odkażają oraz zmniejszają towarzyszące niejednokrotnie biegunce skutki uboczne – gorzkie kurcze brzucha spowodowane zakażeniem z przewodu pokarmowego. Dobrze podziała również aromaterapia i olej cbd 3. Wypada przygotowywać kąpiel z ziołowymi olejkami: do wody dodajemy po trzy krople olejku geraniowego, imbirowego oraz dwie krople miętowego. W wannie należy wypoczywać około 15 minut. Dla każdego człowieka próg odczuwania bólu, inaczej nasilenie bodźca, jaki generuje ból, jest ta sam.

Tudzież różnimy się pomiędzy sobą tolerancją na ból, a więc to co dla jednej osoby jest jedynie przykrym doznaniem, dla innej ma okazję być monstrualnym cierpieniem. Nie musimy lekceważyć bólu, ponieważ utrudnia nam powszednie funkcjonowanie i obniża poziom życia. Jednakże nie w każdym przypadku należy sięgać po farmaceutyki przeciwbólowe, albowiem wiele z nich ma prawo wywoływać efekty uboczne czy też nawet uzależniać. Jest dużo domowych sposobów na radzenie sobie z bólem. Wolno wspomóc sobie ziołami i naparami ziołowymi.

Napar z pluskiwcy sercolistnej, pochrzynu kosmatego lub ewentualnie tawuły pomoże na ból związany z napięciem mięśni. Z kolei wypijane na dzień dwie filiżanki naparu z rumianku mogą nam wspomóc pozbyć się bólu żołądka bądź różnorodnego rodzaju nerwobóli. Bóle, które są wynikiem stanu zapalnego zwalczają herbatki ziołowe przyrządzone na bazie krwawnika przeciętnego, pochrzynu bądź tawuły. Jeśli natomiast cierpimy z powodu spazmu mięśni (na. żołądka) należałoby zaczerpnąć po herbatkę na podstawie mięty pieprzowej.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz