Problemy z pękającą skórą oraz paznokciami – jak sobie z nimi radzić?

Bardzo częstym problemem są popękane pięty, spowodowane albo przez zbyt suchą skórę, albo także z powodu niedoboru witaminy A. Większość z osób z tym problemem nie ma nadmiernie dotkliwych odczuć, wyłącznie traktują to jako kłopot kosmetyczny. Mimo to jest grupa osób, którym popękane pięty nastręczają pokaźniejsze komplikacje aniżeli tylko kosmetyczne. Dlatego że u tych ludzi dochodzi do znacznych pęknięć, a jeśli są one głębokie może tez dojść do przedostania się do ran drobnoustrojów. Ewidentnie naskórek można nawilżyć poprzez smarowanie kremem nawilżającym niemniej jednak, jeśli warstwa zgrubiałej skóry jest gruba to krem ma kłopot, by się przedostać przez taki naskórek do głębszych warstw cery.

Mimo to wypada wiedzieć, że jeżeli się zanadto często i zbyt mocno ściera się naskórek na piętach to on prędzej narasta i jest twardszy. Do usuwania takiego naskórka z pięt polecane są odpowiednie peelingi i tarki i pilniki, jednakże w ostatnich latach odchodzi się od pumeksu, że względu na to, że w otworkach w tym kamieniu gromadzi się skóra oraz rozwijają bakterie. Wymoczenie stóp w wodzie, która jest z dodatkiem soli mineralnych bądź też również może być z dodatkiem krochmalu ułatwia usuwanie grubego naskórka z pięt.

Ważne jest, żeby wcierać, co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia wcierać krem w stopy. Są dostępne kremy specjalnie wyprodukowane do tego celu, jakkolwiek również wolno użyć wazeliny, kremu z wit. A, bądź słynnego przez wszystkich kremu – poleca Wrocław studio medycyny estetycznej. Kremować wypada jeszcze wilgotne, zanim wyschną po uprzednim umyciu. Wieczorem natomiast polecane są bawełniane skarpetki do spania, a przed nałożeniem ich należy nasmarować grubą warstwą kremu z dodatkiem witaminy A. Bez liku osób ma kłopoty ze słabymi oraz kruchymi paznokciami oraz nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, w jaki sposób mogą sobie wspomóc, w jaki sposób je wzmocnić. Pierwszym sposobem jest bezproblemowa oraz wydajna kuracja przy pomocy soku z cytryny oraz oliwy z oliwek. Kompozycje takie nie są trudno dostępne, bo wolno je kupić w sklepie spożywczym. Przygotowujemy preparat z łyżki oliwy oraz kilku kropli soku z cytryny. Tak przygotowywana miksturę wpasowujemy w płytki paznokci, a po ukończonej czynności trzeba nałożyć bawełniane rękawiczki, żeby preparat mógł pozostać na dłużej na paznokciach najprawidłowiej jest to zrobić na noc, ponieważ w ciągu dnia może być z tym problem. Taka kurację dla naszych paznokci trzeba powtarzać chociaż dwa razy w tygodniu i nasze paznokcie po kilku tygodniach będą już dotkliwe.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz