Przeznaczenie ziół – jak oraz gdzie je wykorzystać?

Rośliny obejmują fitochemiczne związki, jakie mają oddziaływanie na organizm ludzki. Jedzone w małych ilościach wzbogacają doznania smakowe, jednakowoż w większych ilościach są toksyczne. Na przykład, co poniektóre typy ekstraktów ziołowych, takich jak wyciąg z dziurawca ma prawo być stosowany w celach medycznych, w leczeniu depresji oraz osłabianiu stresu.

Jednakże znaczące ilości tego zioła ma prawo sprawiać reakcje alergiczne, w związku z tym należy je wykorzystywać z ostrożnością. Zioła od dawna były wykorzystywane jako podstawa tradycyjnej chińskiej medycyny ziołowej.

Co poniektóre zioła są wykorzystywane nie tylko do celów kulinarnych oraz leczniczych, niemniej jednak też jako środki psychotropowe. Jednym z takich ziół są konopie indyjskie. Zioła pełnią na dodatek istotne funkcje w wielu rytuałach religijnych religiach. Na przykład, mirra i kadzidło są niesłychanie istotne dla chrześcijan. Syberyjscy szamani też korzystają z ziół do wywołania doświadczeń duchowych, m.in. do obrzędów przejścia, czy jako pomoc w seansach spirytystycznych. Indianie wykorzystują białą szałwię do oczyszczenia duchowego.

Ziołolecznictwo jest schematycznym typem zwalczania różnorodnych niedogodności, opartym a tradycjach medycyny ludowej, w tym og kush auto. Używa rośliny oraz ekstrakty z nich do produkcji naturalnych lekarstw. Ziołolecznictwo jest też nazywane botaniczną medycyną, medycyną ziołową oraz fitoterapią.

Zakres wykorzystywanych składników leczniczych jest nieraz rozszerzony o rozmaite grzyby oraz towary pszczelarskie, a też minerały, muszle i niektóre części zwierząt. W wielu przypadkach naturalne leki ziołowe stają się w następnej kolejności znaczącym składnikiem wielu lekarstw farmakologicznych.

W 2001 roku naukowcy zidentyfikowali 122 związków stosowanych w normalnych lekach z apteki, jakie pochodzą z roślin powszechnie wykorzystywanych w medycynie ludowej. Zioła i przyprawy wykorzystywane przez ludzi do przyprawiania żywności obejmują substancje aromatyczne, fenole i alkaloidy, które służą roślinom jako mechanizmy obronne przed owadami, różnymi mikroorganizmami oraz zwierzętami roślinożernymi. Jakim sposobem się okazuje są one skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz