Rozwód – wsparcie prawna będzie niezbędna

Rozpad rodziny, a szczególnie odejście jednego z rodziców jest nadzwyczaj silnym doświadczeniem uczuciowym dla dziecka w każdym wieku. W wielu przypadkach, dzieci są używane przez rodziców w kwestiach rozwodowych jak przysłowiowe karty przetargowe. Niewielu umie rozstać się w sposób kulturalny, posiadając cały czas na względzie dobro dzieci, które oraz tak czują się zagubione w tej sytuacji. Nieraz, dzieci przyznają sobie winę za rozwód własnych rodzicieli. Wydaje im się, iż na tyle były niegrzeczne, nie dobre, że rodzice powinny się rozejść. To poczucie winy, o ile nie zostanie skorygowane przez psychologa, może w nich pozostać nawet do końca życia.

Sąd rozstrzygając kwestie procesu rozwodowego, w głównej mierze musi skoncentrować się na małoletnich latoroślach, aby ich dobro nie zostało naruszone. Zdarzają się sytuacje, kiedy sądy odmawiają rozwodu, albowiem dziecko zostałoby poprzez rozwód rodziców znacznie bardziej pokrzywdzone, aniżeli mając oboje rodziców przy sobie.

Przede wszystkim takie sytuacje mają miejsce w przypadkach, kiedy dzieci są chore i wymagają nadzwyczajnej opieki obojga rodzicieli. Nie ma dwóch bliźniaczych spraw rozwodowych. Ludzkie życie jest tak indywidualne, iż także rozwody są szczególnymi, rozmaitymi przypadkami. Zdarzają się zadania rozwodowe, na których małżonkowie stawiają się z gotowym ‚planem’ na dalsze życie oraz wychowanie dzieci, lecz zdarzają się, niestety częściej, sprawy, na których dzieci są kartą przetargową, a małżonkowie wygarniają wszystkie przysłowiowe brudy ze własnego życia.

Rozwód, nie jest wobec tego dla sądu sprawą dosadną – gdy dorośli nie są w stanie dojść do porozumienia, sąd ma obowiązek zadecydować o przyszłości potomka czy też dzieci, żeby zabezpieczyć przede wszystkim interesy małoletnich – sprawdź rozwód świdnica. Skomplikowane są również sprawy rozwodowe, które żądają podziału majątku. I nie jest ważne, czy majątek jest wielki, czy mały – niekiedy kwestią sporną ma prawo być stary samochód, rower, zwierzęta domowe. Każdy, kto składa pozew rozwodowy do sądu, ma obowiązek zastanowić się na początku, czego oczekuje od drugiej osoby oraz spróbować dojść do porozumienia ze małżonkiem. Oszczędność czasu, pieniędzy oraz zdrowia. Najcięższe są sprawy, w których dzieci są świadkami przemocy domowej, patologii w rodzinie oraz same są zagrożone przez najbliższe im osoby.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz