Tuning optyczny – w jaki sposób tuningować samochody?

Blisko tuningu mechanicznego i elektronicznego wyróżnia się także tuning optyczny. Ma on na celu przede wszystkim zmianę uprzedniego wyglądu pojazdu, a również zwiększenie komfortu jazdy. Należałoby dodać, że już co poniektóre detale tuningu mechanicznego są w stanie być równolegle częściami tuningu optycznego (na przykład felgi tuningowe).

Tuning optyczny w większości wypadków traktowany jest jako całkowite przeciwieństwo tuningu zewnętrznego. Ten typ dokonywanych modyfikacji nie jest związany ze zwiększaniem osiągów pojazdu, a tylko ma na celu podwyższanie atrakcyjności wizualnej. Modyfikacje w obrębie tuningu optycznego mogą obejmować zarówno detale zewnętrzne, jak oraz wewnętrzne samochodu.Tuning optyczny ma prawo zmienić wnętrze stworzonego przez nas auta na całkiem sportowe lub bardzo funkcjonalne. Dla miłośników sportowych wersji polecana jest chociażby wymiana foteli na tak zwane kubełkowe, jakie do tego posiadają dobre wielopunktowe pasy bezpieczeństwa. W takiej kabinie bezbłędnie sprawdzi się także sportowa kierownica i wstawienie klatki.

Tudzież jeżeli nasz samochód ma odznaczać się w głównej mierze wysoką funkcjonalnością, wtenczas wolno zainwestować na przykład w nowatorskie obicie foteli, wymianę zegarów, gałki skrzyni biegów lub ewentualnie hamulca ręcznego bądź też listwy na progi samochodowe. Odmienić wolno niemalże każdy, nawet najmniejszy szczegół – wszystko uzależnione jest wyłącznie od gustu posiadacza samochodu i od jego budżetu. W tuningu optycznym faworyzuje się kilka styli. Jednym z nich jest styl cult, natomiast drugi to styl rost. Styl cult to nic innego, jak przywracanie dawnym samochodom ich oryginalnego wyglądu – poprzez zamontowanie schematycznych felg czy pomalowanie dobrym lakierem. Natomiast styl rost to nic innego, jak wystylizowanie pojazdu na trochę starszy oraz zniszczony. Jako jeden z elementów tuningu optycznego wymienia się także montaż zestawu nagłośnienia, powszechnie znanego jako car – audio. Co poniektórzy są jednakże zdania, że ten rodzaj modyfikacji nie powinien być kwalifikowany do tuningu wizualnego.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz