Uważaj na media – wybieraj przetestowane źródła informacji

Kiedy tak właściwie przeciętny człowiek myślimy o sztuce z reguły ma na myśl coś niezwykle niesamowitego, ogromnie głębokiego oraz niezwykle niespotykanego, coś co ma szczególną wartość.

Rzecz jasna, oryginalna sztuka powinna wzbogacić osobowość każdego człowieka, a nie ogłupiać. Czy kiedy mówimy o „massmediach” przychodzą nam na myśl takie właśnie takie pozytywne przemyślenia? Chyba właściwie nie. I słusznie, bowiem szablonowe massmedia posiadają z autentyczną sztuka niewiele wspólnego. Chociaż, naturalnie mają i swoje pozytywne aspekty, swoje atuty. Massmedia dostarczają ludziom informacje w sposób skondensowany, prędki oraz jasny. Dzięki takim informacjom mamy ogólny rys na tematy tego co się dzieje wokół nas. To naturalnie dzięki temu kształtujemy swoje poglądy, spostrzegamy świat naokoło nas. Niemniej jednak nie bez powodu mówi się, iż środki masowego przekazu to czwarta władza. I prawdą jest, że środki masowego przekazu mają gigantyczny wpływ na władzę nad nami. Nie każdy z nas potrafi selekcjonować wiadomości, niektórzy bezkrytycznie odbierają wydarzenia jakie mają miejsce wokół nas.

Czasami musimy bardziej krytycznie podejść do informacji, jakie serwują nam współczesne media. Nie zawsze każda informacja jest rzetelna o zgodna z prawdą. Dzisiejsza telewizja ma za zadanie nie tylko informować widza, niemniej jednak dostarczyć mu przed wszystkim relaksu i rozrywki – sprawdź https://infodlapolaka.pl/. Dzisiejsi odbiorcy są coraz mniej wymagający, a to być może za sprawą właśnie mediów, jakie dosyć w szeregu przypadków zwyczajnie ogłupiają. Przestajemy chodzić do kina, do teatru, nie czytamy książek a tylko polegamy na wygodnej papce podanej nam przez współczesne środki masowego przekazu. Wskutek tego z w pewnych momentach zadowalają nas słabe seriale, drugorzędne audycje a coraz bardziej wzruszamy się reklamami. Nie mamy także na tyle czasu, aby racjonalnie i starannie selekcjonować podane nam informacje. To co usłyszymy w radiu czy telewizji bierzemy za fakt oraz bezkrytycznie powierzamy wszystko mediom. A środki masowego przekazu jakkolwiek nie zawsze podają właściwe informacje, na poziomie.

Współczesny odbiorca bardziej koncentruje się na najnowszych technikach. Niekoniecznie na formie przekazu, czy dana informacja jest dobrej jakości czy wnosi coś nadzwyczajnego. Żyjemy szybko, stąd też formy przekazów medialnych są dobrane do naszego pędzącego życia. Niemniej jednak kiedy mamy chwile czasu ,warto obcować ze sztuką wyższą, jaka uczy nas wrażliwości na otaczający nas świat.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz