W jaki sposób dbać o czworonoga oraz w jaki sposób go wychować?

To częsty dylemat ludzi, którzy myślą o posiadaniu pieska w swoim domu. Niejednokrotnie przygarnięcie pieska jest odruchem serca, na widok wałęsającego się po ulicach samotnego zwierzęcia, bądź w odpowiedzi na apele schronisk dla niczyich zwierząt.

Wedle szacunkowych danych, w Polsce żyje ponad 6 milionów psów. Jednakże tak w gruncie rzeczy, nie wiadomo, czy liczba ta jest miarodajna, być może jest zaniżona. Niestety, część z nich skazana jest na życie w schroniskach, część żyje na ulicach, nie mając własnego pana. Do takiej sytuacji doprowadził niestety sam człowiek, pozwalając się zwierzętom rozmnażać, jednakowoż nie dając im szansy na warte życie. Być może, innowacyjna ustawa zakazująca rozmnażania psów poza zarejestrowanymi hodowlami coś zmieni w psiej populacji na poprawniejsze. Kupując psa rasowego, mamy świadomość, że jest on przedstawicielem swojej rasy, o której ciągłość dba Polski Związek Kynologiczny. Z reguły jest to decyzja przemyślana, albowiem wiąże się z wyznaczonym kosztem psiaka. Kiedy na świecie pojawiają się kundelki, ich właściciel rozdaje je na prawo i lewo, pragnąc się jak najszybciej pozbyć kłopotu, tak w gruncie rzeczy, jest mu wszystko jedno kto weźmie szczeniaka. Większość takich piesków nieraz kończy w schronisku, wyrzucona z domu, opuszczona, opuszczona przez nieodpowiedzialnych ludzi. Jeśli będzie mniej mieszańców z przypadkowego kojarzenia, będzie ich też mniej w schroniskach.

Może w takim razie prawidłowiej świadomie decydować się na psy rasowe. Miłośników czworonogów są w Polsce tysiące. Dzielą się na tych, którzy ubóstwiają kundelki i na tych, jacy mają swoją ukochaną rasę. Jedni i drudzy będą do upadłego bronić wyższości kundelków nad psami rasowymi oraz odwrotnie. O każdego wypada zadbać oraz go słusznie wychować – więcej na http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-szczeniat/kiedy-zaczac-szkolic-psa-szczeniaka-i-od-czego-zaczac/. Prawda jest taka, że odpowiedzialny człowiek miłuje własnego pieska bez względu na jego pochodzenie. Zapewni mu opiekę i godne życie do samego końca. Różnica pomiędzy mieszańcami a rasowymi jest taka, że jedne są rozdawane z reguły za darmo, albowiem coś wypada z nimi zrobić, a drugie są wyprzedawane przez hodowców, których zadaniem jest przedłużanie rasy oraz dbanie o jak pierwszorzędny dobór genów w dodatkowych pokoleniach psów.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz