W jaki sposób instaluje się piece na gaz?

Montaż instalacji pieców grzewczych w technologii zaprasowywanej pochłania o wiele mniej czasu w porównaniu do innego typu, którym jest lutowanie a oprócz tego eliminuje zagrożenia, które wynikają z operowania otwartym ogniem w wolnym pomieszczeniu. W razie kiedy przy takich montażach wykorzystuje się lutu twardego podniesiona temperatura łącznika, jaka w wielu przypadkach sięga powyżej czterystu stopni bardzo wielokrotnie powoduje uszkodzenie warstwy tlenku miedzi, która broni materiał przed zniszczeniem i korozją.

Z tego też względu jakość połączeń zależy w wielkim stopniu sprawności manualnej montera, jego doświadczenia i wiedzy. Takich problemów unikamy jeśli zastosujemy połączenia zaprasowywane, jakie w sposób prawidłowy oraz hermetyczny po krótkim przeszkoleniu z prostotą wykona każdy instalator. Zanim się to stanie, niebezużyteczne są odwierty – przewierty sterowane. W ten sposób znajdująca się tutaj złączka zostaje najzwyczajniej w świecie nasunięta na rurę miedzianą na znakowaną głębokość, zaś w kolejnej kolejności zostaje zaprasowana elektrohydraulicznie za pomocą akumulatorowej lub ewentualnie sieciowej zaciskarki.

Kompletny ten proces trwa ledwo parę sekund i jest bezpieczny w wykonaniu. Chwilowo instalacje pieców gazowych przeszły kolosalna zmianę, albowiem na rynku dostępny będzie system rur miedzianych, które łączy się poprzez zaprasowywanie, zaś ich głównym przeznaczeniem jest budowa instalacji gazowych. Taki dzisiejszy system łączenia rur w piecach gazowych zezwala na zachowanie bezpieczeństwa. Jest to w związku z tym system, który łączy rury miedziane, posiadające wymiary od dwunastu do pięćdziesięciu milimetrów.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz